Coraz chętniej sięgamy po rozwiązanie, jakim są roboty odkurzające i mopujące. Urządzenia dbają o czystość podłóg w naszych domach, a my oszczędzamy czas. Podłogi pozostają perfekcyjnie czyste każdego dnia i to bez naszego wysiłku, a same roboty nie wymagają z naszej strony zbyt wiele uwagi. Takie rozwiązanie cenią sobie zwłaszcza rodzice małych dzieci, osoby, które mają w domu czworonożnego pupila, czy alergicy. Jak jednak wybrać model iRobota, który spełni nasze oczekiwania? Poszczególne propozycje to szereg funkcji, które wpływają m.in. na cenę urządzenia. Sprawdziliśmy te najistotniejsze.

Porównując roboty warto sprawdzić ceny, funkcje i różnice

Najłatwiej wykorzystać do tego typu porównania aktualny ranking robotów. Wybrane zestawienia oferują porównanie topowych urządzeń pod względem ceny i dostępnych funkcji. W ten sposób łatwiej nam będzie dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami, poznać zalety i ewentualne wady konkretnego urządzenia na tle pozostałych w danej kategorii. Dla przykładu, na https://rankingrobotow.pl/ znaleźliśmy tego typu porównania rozdzielające zestawienia modeli w cenie do 2000 zł oraz powyżej 1500 zł. Tego typu rozwiązania jeszcze bardziej ułatwiają znalezienie optymalnego dla nas urządzenia w przyjętym budżecie na jego zakup.

Wszelkiego typu zestawienia pozwalają nie tylko poznać i porównać cechy poszczególnych robotów, ale i zaoszczędzić. Może bowiem okazać się, że wydamy większe pieniądze na urządzenie z funkcją, która nie jest nam potrzebna lub po prostu w naszym domu nie ma zastosowania (po co nam opcja skutecznego usuwania z powierzchni sierści zwierząt, jeśli nie mamy psa ani kota).

Najpopularniejsze roboty sprzątające oferują wiele ciekawych funkcji

Zanim jednak wybierzemy, warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Wzięliśmy „pod lupę” popularne modele iRobotów, które poza ceną różnią się mocą oraz zakresem oferowanych funkcji.

Każdy model robota odkurzającego iRobot gwarantuje gruntowne odkurzanie wszystkich typów podłóg. Urządzenia nie spadają ze schodów, dzięki systemowi dedykowanych czujników, czy też wykrywają brud oraz posiadają funkcję koncentracji pracy, np. w miejscach bardziej zabrudzonych. Do wyboru mamy tutaj jednak proste modele, bardziej zaawansowane oraz wielofunkcyjne rozwiązania łączące m.in. odkurzanie z myciem podłogi.

Jedną z funkcji, na jaka z pewnością warto zwrócić uwagę, jest nieograniczony czas pracy urządzenia. Modele Roomba serii 900, a także i3, i3+, i6, i7, i7+, j7, j7+ oraz s9, s9+ mogą pracować niestrudzenie, a pojemność baterii w przypadku tych modeli nie ma większego znaczenia. Otóż roboty w momencie rozładowania sie akumulatora automatycznie powracają do bazy, ładują akumulator i następnie wznawiają pracę w miejscu, w którym została ona przerwana.

Jeśli zależy nam na sprzątaniu podłóg zarówno na sucho, jak i na mokro, przyda się z pewnością technologia Imprint Link (nie posiadają jej modele serii 600 oraz e5 i e6). Dzięki niej robot odkurzacz komunikuje się z robotem mopującym. Ten rozpocznie swoją pracę zaraz po zakończeniu odkurzania.

Materiał partnera