Tapety powróciły w ostatnich latach w wielkim stylu. Możemy dzisiaj wybierać w niezliczonych ilościach pięknych, wysokogatunkowych tapet, które wspaniale „ubierają” wnętrza, nadając im niepowtarzalnego klimatu. Jednym z motywów, który stał się bardzo popularny są tapety niebo. Do jakich pomieszczeń pasują takie wzory ? Dowiesz się z naszego artykułu.

Wielki powrót tapet

Dekoracja ścian tapetą ma bardzo długą tradycję. Taki sposób zdobienia wnętrz był znany i stosowane w Europie już w XVI wieku. Od tamtego czasu moda na tapety przychodziła i odchodziła. Aktualnie tapetowanie pomieszczeń jest bardzo modne, a bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że naprawdę jest z czego wybierać. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pozwalających tworzyć wysokogatunkowe i wytrzymałe tapety, tego materiału dekoracyjnego możemy używać właściwie w każdym pomieszczenie, również w łazience czy w kuchni. Popularne stało się tapetowanie także pojedynczych ścian czy też wnęk, co w połączeniu z gładką powierzchnią pozostałych ścian nadaje wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Współcześni producenci zadbali o to, aby każdy mógł znaleźć odpowiadający mu wzór tapety: niebo, chmury w przepięknych, uspokajających barwach, to jeden z tych motywów, które cieszą się w ostatnich latach niesłabnącą popularnością.

Pokój dziecięcy

Tapety z motywem nieba to wprost wymarzony pomysł na dekorację pokoju dziecięcego. Deseń ten jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się bez względu na to, czy urządzamy pomieszczenie dla chłopca czy też dziewczynki. Wybór takich niebiańskich tapet jest na tyle bogaty, że wśród dostępnych wzorów znajdziemy taki, który sprawdzi się idealnie zarówno dla niemowlaka, przedszkolaka, jak i dziecka w wieku szkolnym. Jeśli chodzi o kolorystykę to przeważają oczywiście barwy błękitu, szarości czy bieli, czyli kolory nawiązujące do naturalnych odcieni nieba. Jednak na rynku dostępne są też niezwykle atrakcyjne wizualnie tapety z niebem zabarwionym na pomarańczowo czy różowo, wspaniale oddające klimat zachodzącego słońca. Dostępne są też efektowne tapety przedstawiające nocne niebo z księżycem i gwiazdami – idealne do pokoju nastolatka. Dziecięce tapety niebo posiadają też piękne zdobienia zwierzęce czy roślinne.

Także do pomieszczeń komercyjnych

Tapety niebo też świetny pomysł na dekorację ścian w biurze czy przestrzeni komercyjnej. Miejsce naszej pracy nie musi być nudne, a niesztampowe wykończenia ścian sprawi, że przestrzeń pracy nabierze ciepłego, klimatycznego charakteru, zachęcającego do wzmożonej aktywności umysłowej i podkręcającego kreatywność. Oryginalne tapety to też bardzo dobre rozwiązanie na dekorację butików, kawiarni czy innych przestrzeni komercyjnych, które przyciągną wzrok potencjalnych klientów, zachęcając ich do zakupów. Niebiańskie tapety znajdziesz między innymi w dobrze zaopatrzonym sklepie internetowym www.ubierzswojesciany.pl.

Materiał partnera