Strona główna Lifestyle Dom Pufy i inne wygodne siedziska – do aranżacji wnętrz mieszkalnych

Pufy i inne wygodne siedziska – do aranżacji wnętrz mieszkalnych

291
0
zamyślona piękna kobieta na worku sako
Szczególnie chętnie kupowanym rodzajem pufy są tak zwane worki sako | fot.: materiały prasowe

Rynek produktów przeznaczonych do aranżacji wnętrz pomieszczeń mieszkalnych – w tym także mebli i różnego typu siedzisk – rozwija się w zastraszającym tempie. Z roku na rok możemy znaleźć coraz więcej dostępnych rozwiązań. Do zyskujących na popularności w ciągu ostatnich lat należą pufy – korzystamy z nich równie chętnie w urządzaniu salonów, pokoi dziecięcych, jak i innych pomieszczeń. W czym tkwi specyfika tego typu siedzisk? Z jakich rodzajów puf korzystamy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Zapraszamy do lektury, w trakcie której odpowiemy na te i inne pytania.

Pufy – najchętniej i najczęściej wybierane rodzaje

Wśród tych najchętniej wybieranych znajdziemy kilka podstawowych. Przede wszystkim – korzystamy z klasycznych puf, wykonanych z twardych, drewnianych stelaży, wyłożonych od góry miękką tkaniną. Pufy takie mają często kształt sześcianu i nieduże rozmiary. Nadają się do chowania pod ławą lub stolikiem i wyciągania wtedy, gdy są potrzebne. W konstrukcji tych puf często znajdują się cztery nóżki, a także klapa otwierana od góry.

Pufy typu worki, nazywane również workami sako, to coraz chętniej stosowany rodzaj siedziska. Pufy takie przypominają wyglądem duży worek, którego kształt zmienia się w trakcie ich użytkowania. Są one miękkie i niezwykle wygodne, nadają się do korzystania w pomieszczeniach, w których spędzamy czas wolny i relaksujemy się. Szczególnie chętnie korzystamy z tych puf podczas seansów filmowych, spotkań towarzyskich, a także w czasie lektury książki.

Wieloosobowe duże pufy to odmiana worków sako, charakteryzująca się większymi rozmiarami. Często, mają one postać podłużnych siedzisk, z których korzystać mogą 2 lub więcej osób jednocześnie. Pufy takie mają kształt walców lub prostokątów.

Warto także podkreślić, że docelowe miejsce stosowania puf zmienia się. Do niedawna jeszcze, pufy wykorzystywane były jako dodatkowe siedziska w czasie przyjmowania gości w naszym miejscu zamieszkania. Obecnie natomiast pufy znajdują zastosowanie także w biurach, poczekalniach, bibliotekach, pomieszczeniach pracowniczych i licznych innych.

małe pufy do pokoju dziecięcego
Do zyskujących na popularności w ciągu ostatnich lat należą pufy – korzystamy z nich równie chętnie w urządzaniu salonów, pokoi dziecięcych, jak i innych pomieszczeń | fot.: pufy.pl

Worek sako – pufa lepsza niż inne

Szczególnie chętnie kupowanym rodzajem pufy są tak zwane worki sako. Korzystamy z nich w czasie urządzania pokoju dziecięcego, pokoju dziennego lub pomieszczeń, w których będziemy się relaksować.

W czym tkwi ich wyjątkowość? Przede wszystkim należy wskazać, że pufy te są niezwykle miękkie i przyjemne w trakcie siedzenia na nich. Ponieważ wypełnione są od środka sypkim, lekkim materiałem, pufy te zmieniają swój kształt w zależności od rozmiaru i wagi organizmu osoby na niej siedzącej. Ponadto, nadają się do łatwe przemieszczania i transportu. Wbrew pozorom, duży rozmiarów puf-worków sako nie wiąże się z dużym ciężarem – dlatego sprawdzają się nawet jako siedziska w sypialniach dziecka.

Warto podkreślić, że pufa worek-sako występuje w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu umieszczenie jej w danym pomieszczeniu może znacząco je ożywić, dodać energii lub stanowić dopełnienie jego wystroju. Możemy zarówno wkomponować pufę w wygląd pomieszczenia, jak i stworzyć za jej pomocą estetyczną przeciwwagę.


Materiał partnera zewnętrznego