W nowoczesnej łazience często decydujemy się na prysznic bez brodzika. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych łazienkach. Sprawdzamy wady i zalety kabin prysznicowych bez brodzika.

Wady i zalety kabin bez brodzika

Nowoczesny prysznic bez brodzika pozwala nam na stworzenie, spójnych przestrzeni, w których strefa prysznica jest integralną częścią całego wnętrza. Doskonale prezentuje się w połączeniu z kabiną walk-in, współgrając z całą aranżacją. Odpływ w posadzce oznacza także brak barier. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, czy osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Prysznic bez brodzika polecany jest także osobom starszym, pomaga nam stworzyć wygodną i bezpieczną przestrzeń łazienki.

łazienka z prysznicem bez brodzika

Aranżacja łazienki z prysznicem bez brodzika tworzy estetyczną i funkcjonalną przestrzeń. Fot. Domni.pl

Do najczęściej wymienianych wad prysznica bez brodzika należą problemy wynikające z użytkowania, ale są one skutkiem niewłaściwego wykonania lub błędów w projekcie. Zbyt małe spadki w kabinie prysznicowej powodują problemy z prawidłowym odpływem wody, częstym problemem jest także źle dobrana wielkość odpływu. Kolejnym problem, z którym spotykają się użytkownicy kabin typu walk-in bez brodzika jest zbyt krótka ścianka, która podczas korzystania z prysznica skutkuje zalaniem łazienki. Pamiętajmy, że przy otwartych kabinach, długość ścianki powinna wynosić około 110 cm, im większa ścianka, tym mniejsze ryzyko zachlapania łazienki.

przestronna łazienka w odcieniach szarości

W przestronnych, nowoczesnych łazienkach warto zdecydować się na kabinę typu walk-in. Fot. Domni.pl

Czym charakteryzuje się kabina prysznicowa bez brodzika?

W ofercie producentów znajdziemy szereg kabin przeznaczonych do montażu bezpośrednio na posadzce. Kabiny bez brodzika mogą mieć różny kształt: od otwartych kabin typu walk-in, po modele z drzwiami uchylnymi. Kształt i rodzaj kabiny należy dopasować do metrażu naszej łazienki i indywidualnych preferencji. Kabiny walk-in dobrze sprawdzą się w przestronnych łazienkach. W mniejszych łazienkach warto wybrać kabiny prysznicowe ze składanymi drzwiami, czy standardowe modele uchylne. Przed zakupem upewnijmy się, że dany model kabiny przystosowany jest do montażu bezpośrednio na płytkach.

narożna kabina prysznicowa

Narożna kabina prysznicowa z drzwiami uchylnymi to praktyczny wybór do łazienki o każdym metrażu. | Fot. Domni.pl

Rodzaje odpływów – liniowy i punktowy

W ofercie producentów mamy dwa rodzaje rozwiązań: odpływy liniowe i punktowe do prysznica. W domach najczęściej montujemy kabiny prysznicowe z odpływem liniowym. Ich nowoczesne wzornictwo, sprawia, że nie ingerują w projektowaną przestrzeń, we wnętrzu stają się prawie niewidoczne. Do wyboru mamy odpływy liniowe z ozdobnym rusztem oraz modele z możliwością wklejenia płytki. Odpływy punktowe stosowane są często we wnętrzach publicznych: na basenach, siłowniach, tam, gdzie na pierwszy plan wychodzi funkcjonalność pomieszczenia. Montaż tego typu odpływu jest tańszy niż odpływu liniowego, ale prezentuje się mniej estetycznie. Odpływ punktowy do prysznica najczęściej montowany jest na środku kabiny lub w narożniku, wymaga wyprowadzenia równomiernych, czterech powierzchni spadku.

Kabina prysznicowa bez brodzika jest praktycznym rozwiązaniem, które podnosi nasz codzienny komfort. Brak brodzika otwiera przed nami nowe możliwości kreacji wnętrza, bez wątpienia warto rozważyć taką aranżację strefy prysznica w naszej łazience.


Materiał partnera zewnętrznego