Strona główna Lifestyle Dom Pożyczka gotówkowa – czy wystarczy podać PESEL, aby ją otrzymać?

Pożyczka gotówkowa – czy wystarczy podać PESEL, aby ją otrzymać?

96
0
pożyczka gotówkowa
Dzięki dostępności pożyczek online szybkie otrzymanie dodatkowej gotówki stało się jeszcze prostsze | fot.: materiał partnera

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie w sieci. Oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od użytkowników internetu, nieustannie wymyślają bowiem nowe metody, które mają prowadzić do zdalnego przejęcia cudzego majątku. Jedną z największych wątpliwości związanych z wprowadzaniem swoich danych osobowych w przeróżnych formularzach online jest podawanie numeru PESEL. Wiele osób obawia się bowiem, że po ewentualnym wycieku lub przejęciu informacji, ktoś mógłby je wykorzystać do wzięcia kredytu lub chwilówki. Wyjaśniamy, czy można wziąć pożyczkę na sam PESEL.

Kto może wziąć pożyczkę gotówkową w banku?

Wzięcie pożyczki gotówkowej w banku nie jest skomplikowanym procesem. Dzięki temu może uzyskać ją każdy, kto ukończył 18. rok życia i ma zdolność kredytową. Takie oferty są kierowane zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Owa „zdolność kredytowa” to termin określający, czy dana osoba przy aktualnych zarobkach oraz wydatkach będzie w stanie regularnie spłacać raty, o które wnioskuje. Od tego, jak wysoka jest Twoja zdolność kredytowa, zależy zatem, jak dużą mógłbyś otrzymać pożyczkę i na jak długi czas.

Dzięki dostępności pożyczek online szybkie otrzymanie dodatkowej gotówki stało się jeszcze prostsze. Nie trzeba dziś odwiedzać placówek instytucji pozabankowych ani banków, by starać się o dodatkowe środki. Wystarczy wypełnić krótki wniosek przez internet i podpisać umowę zdalnie, a pieniądze są wypłacane nawet jeszcze tego samego dnia. Tutaj pojawia się pytanie – na ile jest to bezpieczne? Czy można wziąć pożyczkę na sam PESEL, wykorzystując w tym celu cudze dane osobowe i zadłużając innego człowieka?

Czy można wziąć pożyczkę na PESEL?

Numer PESEL to jedna z danych, którą podaje się we wniosku o pożyczkę – ale nie jedyna. Zarówno w bankach, jak i instytucjach finansowych sprawdzanych jest wiele innych informacji, dzięki czemu nie ma takiej możliwości, by oszust zaciągnął na Ciebie pożyczkę, znając sam PESEL. Wszystkie firmy przeprowadzają bezpieczną weryfikację tożsamości. W placówce trzeba okazać dowód tożsamości i inne dokumenty, takie jak np. informacja o dochodach. Z kolei po wypełnieniu wniosku online czasami trzeba potwierdzić swoje dane przy pomocy konta bankowego.

Jeśli starasz się o pożyczkę w swoim banku, to musisz zrobić to po zalogowaniu się na swoje internetowe konto – w aplikacji lub na stronie internetowej. Jeżeli chcesz ją otrzymać od innej firmy, to zostaniesz poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego ze swojego konta bankowego (o wartości 1 zł, przelew jest zwrotny). W każdym przypadku jest to zatem całkowicie bezpieczne, oczywiście o ile wybierzesz zaufaną instytucję. Godna uwagi jest pożyczka gotówkowa w PKO BP, kierowana nie tylko do klientów banku, ale również osób z zewnątrz. Po przejściu wspomnianej weryfikacji możesz otrzymać w PKO Banku Polskim nawet do 6200 zł.

Jak wziąć pożyczkę w PKO Banku Polskim?

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim jest udzielana albo podczas wizyty w oddziale banku, albo online. Jeśli chcesz otrzymać ją bez wychodzenia z domu, to musisz tylko wypełnić krótki wniosek online, zweryfikować swoją tożsamość i podpisać umowę zdalnie. Klienci banku mogą starać się nawet o 255 550 zł rozłożone na 24 raty, korzystając z formularza pożyczki w serwisie internetowym iPKO lub aplikacji IKO. Z kolei osoby, które nie są związane z PKO Bankiem Polskim, wypełniają wniosek online dostępny na stronie internetowej banku. W obu przypadkach pieniądze trafiają na konto nawet w jeden dzień!

Materiał partnera