Koronawirus zmusił nas do ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi. Rzadziej chodzimy na zakupy i więcej rzeczy zamawiamy przez Internet. No ale czy taka wysyłka rzeczywiście jest w pełni bezpieczna? Czy koronawirus może czaić się w naszej wysyłce? Sprawdzamy jak w czasie epidemii działa firma kurierska Paczka w ruchu.

Paczka w ruchu – popularny kurier

Paczka w ruchu cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów. Zarówno nadawcy, jak i adresaci przesyłek cenią ją za sprawną obsługę i atrakcyjne ceny. Paczki można też wygodnie odbierać u partnerów, współpracujących z tą firmą, a zatem w różnych sklepach i kioskach. To bardzo wygodna i przystępna forma. Dodatkowo Paczka w ruchu współpracuje z tak zwanymi operatorami logistycznymi, czyli pośrednikami w znajdowaniu korzystnej formy wysyłki. Możesz zatem zdecydować się na nią, gdy rzeczywiście w odniesieniu do danej przesyłki jest to najlepsza opcja. Najtańsza wysyłka kosztuje tylko kilka złotych.

Paczka w ruchu a koronawirus

No ale jak paczka w ruchu odpowiedziała na epidemię koronawirusa? Czy taki rodzaj wysyłki jest bezpieczny? Oczywiście powzięto wszystkie, niezbędne środki ostrożności. Wszyscy pracownicy firmy zostali od razu wyposażeni w niezbędny sprzęt ochronny. Mają ze sobą nie tylko maseczki, ale również jednorazowe rękawiczki. Dzięki temu przesyłki są w pełni bezpieczne. Dodatkowo firma paczka w ruchu opracowała dodatkowe zalecenia obsługi paczek w punktach odbioru – zarówno własnych, jak i partnerskich – które mają wykluczyć możliwość zakażenia.

Czy koronawirus może „przeżyć” w paczce?

Poza tym naukowcy udowodnili, że koronawirus utrzymuje się na listach i przesyłkach przez około 24 godziny. Nie ma zatem najmniejszych szans, by wirus utrzymał się w paczce do chwili odbioru jej przez adresata. Dostarczenie przesyłki trwa z reguły od dwóch do trzech dni. Potem klient ma jeszcze kilka dni na jej odbiór. Należy to więc uznać za wystarczająca kwarantannę. Dodatkowo, tak jak wspomnieliśmy wcześniej, pracownicy firmy paczka w ruchu stosują wszelkie, niezbędne środki ostrożności. Mogą też korzystać z rozbudowanego zaplecza sanitarnego, dostępnego we wszystkich Centrach Logistycznych.

Gdzie można odebrać paczkę?

Paczka w ruchu po nadaniu jej otrzyma zatem list przewozowy i niezwłocznie zostanie przekazana kurierowi. Każdy kolejny etap jej podróży jest monitorowany i odnotowywany w systemie. Kiedy już trafi do miejsca docelowego, adresat otrzyma powiadomienie smsowe. Znajdzie w nim numer swojej przesyłki, kod odbioru, a także dokładny adres miejsca, z którego może odebrać swoją paczkę.


Materiał partnera zewnętrznego