Strona główna Lifestyle Dom Modne tapety do pokoju dziecka

Modne tapety do pokoju dziecka

218
0
modne tapety do pokoju dziecięcego
Tapety do pokoju dzieci powinny wyróżniać się nie tylko funkcjonalnością. Równie ważne są walory estetyczne | fot.: materiał partnera

Dekorowanie pokoju dziecka wymaga zastosowania produktów wysokiej jakości, które stworzą piękną i bezpieczną przestrzeń. Warto sięgać po sprawdzone rozwiązania, nawet gdy wybiera się tapetę do pokoju dziecka. Nowoczesne tapety ścienne znów są niezmiernie modne i stanowią ciekawy pomysł na efektowne udekorowanie pokoju dziecięcego. Jak wybrać najlepszą? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Tapety do pokoju dziecka – trwałe i odporne na dziecięcą kreatywność

Każdy rodzic wie, że wyposażenie w pokoju najmłodszych przede wszystkim musi być w pełni funkcjonalne i bezpieczne. Dlatego, gdy wybiera się modne tapety do pokoju malucha, trzeba zadbać o to, by na ścianach nakleić wyłącznie produkty wysokiej jakości, wykonane z materiałów bezpiecznych, bez szkodliwych substancji, które mogłyby zagrozić zdrowiu dziecka.

Z drugiej strony tapety dziecięce powinny być bardzo wytrzymałym produktem. Pomysłowość najmłodszych bywa olbrzymia. Dobra tapeta musi być zatem zrobiona z tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne (przetarcia, rozdarcia), by przetrwała w nienaruszonej formie przez dłuższy czas. Idealnym rozwiązaniem wydają się tapety winylowe, które nie dość, że wyróżniają się wysoką trwałością, to jeszcze można je łatwo oczyścić, w razie zabrudzenia podczas zabawy.

Modne tapety dziecięce – wzory i kolory zgodne z trendami

Tapety do pokoju dzieci powinny wyróżniać się nie tylko funkcjonalnością. Równie ważne są walory estetyczne. Producenci oferują szeroki wybór pięknych produktów, w rozmaitych wzorach i kolorach, które można zobaczyć na przykład na stronie: https://dekoori.pl.

Design tapety do pokoju dziecięcego należy dobrać przede wszystkim do upodobań młodego członka rodziny. Lepiej stawiać jednak na wzory uniwersalne, a nie motywy z ulubionych bajek. Dziecięcy idole potrafią bowiem zmieniać się niczym w kalejdoskopie.

Wzór tapety musi być także dopasowany do specyfiki przestrzeni. W niewielkich pomieszczeniach lepiej sprawdzają się modele jasne, w subtelne wzory, które optycznie powiększają wnętrze. Najlepiej sprawdzają się kolory pastelowe.

Do najmodniejszych motywów ozdobnych na tapetach dla dzieci zaliczają się obecnie:

  • kratki i paski,
  • chmurki,
  • motywy roślinne,
  • zwierzątka.

Czasami można też znaleźć tapety dedykowane dla chłopców lub dziewczynek w samochodziki lub serduszka. Wybór produktu zależy jednak od indywidualnych upodobań dziecka.

Tapeta jako dekoracja w pokoju dziecka – jak ją wykorzystać?

Tapety do pokoju dziecka mogą być naklejone na wszystkich ścianach, choć obecnie znacznie częściej stawia się na rozwiązania łączone, w których jedna ściana (lub jej część) jest tapetowana, a reszta malowana farbą w dopasowanych kolorze. Tapetę umieszcza się zazwyczaj w szczególnie ważnej części pomieszczenia, np. w pobliżu łóżka lub w wydzielonej strefie do rekreacji.

Dzięki tylko częściowemu oklejeniu ścian wnętrze jest mniej przytłaczające, sprawia przytulniejsze wrażenie oraz wpisuje się w modne tendencje wnętrzarskie.

Stylowe tapety do pokoju dziecka – funkcjonalność i estetyka

Modne tapety do pokoju dziecka to rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne, po które sięga wielu rodziców. Dzięki nim można zbudować piękną dekorację w pokoju malucha, nawet jeśli nie dysponuje się zbyt dużym metrażem. Tapety bowiem zdobią wnętrze, a przy tym nie zajmują cennej przestrzeni użytkowej.

Materiał partnera