Nowoczesna meblościanka to praktyczne i modne rozwiązanie do salonu! W artykule prezentujemy modele w różnych wariantach kolorystycznych, bo w grę wchodzi nie tylko biel!

Moda na nowoczesne wnętrza nie przemija! Ten styl doskonale adaptuje się do zmiennych upodobań odbiorców, oferując ciągle coś nowego, świeżego, co szybko staje się bestsellerem! Świetnym tego przykładem jest wykończenie na wysoki połysk, oświetlenie LED, czy zmiana tradycyjnych uchwytów na system otwierania PUSH TO OPEN!

Niezmienne są jednak pewne zasady. Wyróżnia się on prostą i minimalistyczną formą, która sprawia, że pomieszczenia wydają się jaśniejsze i bardziej przestronne. Bazę kolorystyczną stanowią tylko stonowane barwy: szarość, biel, brąz. Natomiast intensywne kolory są stosowane tylko jako akcenty.

Funkcjonalność to również domena nowoczesnych salonów. Wyposażenie dobrane do wnętrza w tym stylu powinny być proste w użyciu, przemyślane oraz pełnić przypisaną funkcję. Dlatego wśród nowoczesnych mebli do salonu jest tak wiele meblościanek!

Zalety meblościanek

Praktyczność — największym atutem meblościanki jest to, że kupując jeden mebel, zyskujesz kilka niezbędnych elementów wyposażenia salonu, najczęściej jest to: szafka RTV, witryna, wisząca półka oraz dodatkowa szafka. Wszystkie są w jednym stylu, tworząc spójną całość, a Ty nie musisz się martwić, czy będą do siebie pasować.

Dekoracja — nowoczesna meblościanka bardzo często zajmuje większą część ściany, co przyciąga wzrok domowników oraz gości. Warto mieć to na uwadze i wybrać taki model, który będzie zarówno praktycznym meblem,  jak i ozdobą całego salonu, jego głównym elementem. Projektanci wyposażenia wnętrz  z pewnością biorą ten aspekt pod uwagę, gdyż w ich budowie bardzo często są ujęte witryny z oświetleniem LED. Światło nie tylko podkreśli zawartość półek, ale również zadba o nastrój pomieszczenia wieczorową porą.

Nowoczesne meblościanki

Zostając w strefie wyglądu nowoczesnych meblościanek, przyjrzyjmy się, w jakich kolorach i fakturach najczęściej występują!  Czy wzorują się na klasycznych meblach do salonu i będą pasować do każdego współczesnego pomieszczenia? Nasz przegląd obejmuje aż 5 modnych propozycji!

Nowoczesna biała meblościanka

Biel to kolor rozpoznawczy tego stylu! Sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe oraz jaśniejsze, a także czyste / uporządkowane. Doskonale podkreśla jego minimalistyczny wymiar. To wszystko sprawia, że idealne komponuje się z nowoczesnymi meblościankami. Wybierając model w tym wybarwieniu, masz gwarancję, że będzie świetnie współgrać z każdym kolorem ścian i fakturą podłogi. 

Nieco odważniejsza wersja tego mebla zakłada wykończenie na wysoki połysk. Odpowiada on za ciekawy wygląd oraz dodatkowo odbija więcej światła, co przekłada się na optyczny obiór pomieszczenia.

meblościanka lorena mini
Nieco odważniejsza wersja tego mebla zakłada wykończenie na wysoki połysk | fot.: materiał partnera

Czerń oraz szarość

Jeśli Twój salon jest duży i przestronny to możesz rozważyć wybór meblościanki w kolorze czarnym lub szarym! Zastosowanie takich barw pomaga w optycznym wypełnieniu przestrzeni, przy zachowaniu nowoczesnego wyrazu. Ciekawą propozycją jest również połączenie tych dwóch kolorów. Dzięki temu zabiegowi uzyskasz efekt głębi oraz zostanie podkreślona bryła mebla.

meblościanka wyatt
Zastosowanie takich barw pomaga w optycznym wypełnieniu przestrzeni | fot.: materiał partnera

Faktura drewna lub betonu do nowoczesnego wnętrza?

Imitacja drewna / betonu ma mocną korelację z loftowym oraz industrialnym stylem. Jednak doskonale sprawdzi się również w nowoczesnych wnętrzach, sprawiając, że nabiorą one nieco bardziej przytulnego charakteru. Warunek? Obie faktury powinny zostać zestawione z bielą lub czernią na wysoki połysk. Dzięki temu zostanie zachowany nowoczesny charakter meblościanki.

meblościanka kopenhaga
Imitacja drewna / betonu ma mocną korelację z loftowym oraz industrialnym stylem | fot.: materiał partnera

Oświetlenie LED symbol nowoczesnego stylu!

Pamiątki z wakacji, galeria alkoholi, starannie dobrane dekoracje, czy ulubione zdjęcia… wszystko, co znajdzie się w zasięgu oświetlenia LED, zyska jeszcze więcej uwagi! Światło to najlepszy sposób na ekspozycję ważnych dla nas przedmiotów, co udowadniają wszystkie muzea i wystawy na świecie! Podświetlenie w meblościankach może przebiegać wewnątrz witryn lub wzdłuż otwartych półek.

Nowoczesna meblościanka ze złotem

Pierwsze, wnętrzarskie skojarzenie ze złotym kolorem to styl Glamour, ale okazuję się, że w umiarkowanej ilości doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach! Może on przybrać formę prostych dekorów w postaci uchwytów lub nóżek.  Bardzo dobrze będzie komponować się zarówno z bielą, czernią, jak i bardziej odważnymi kolorami np. granatem czy ciemną zielenią.

meblościanka zentoni
Światło to najlepszy sposób na ekspozycję ważnych dla nas przedmiotów | fot.: materiał partnera

Materiał partnera