Strona główna Lifestyle Dom Komody drewniane – dlaczego warto kupić?

Komody drewniane – dlaczego warto kupić?

96
0
komoda drewniana
Moda szybko się zmienia, ale styl, elegancja i klasa zostają z nami na stałe | fot.: materiał partnera

Już od wielu dekad zapraszamy pod swój dach komody drewniane oraz inne drewniane meble. Robimy to nie tylko ze względu na ich wygląd, choć i ten niewątpliwie zachwyca i przyciąga uwagę. Możemy wymienić wiele zalet mebli wykonanych z drewna. To doskonały wybór dla osób, które cenią sobie solidność, jakość i elegancję.

1. Komody drewniane: praktyczne meble do każdego domu

2. Zalety mebli drewnianych

3. Drewniana komoda: ile to kosztuje?

Moda szybko się zmienia, ale styl, elegancja i klasa zostają z nami na stałe. Przekonujemy się o tym nie tylko jeśli chodzi o odzież, ale i aranżację wnętrza i wyposażenie domu. Właśnie dlatego drewniane meble od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Co takiego sprawia, że wciąż decydujemy się na szafy, stoły, krzesła czy komody z drewna?

1. Komody drewniane: praktyczne meble do każdego domu

Podoba ci się komoda drewniana, ale nie masz pewności, czy ten mebel sprawdzi się w twojej przestrzeni? Zastanawiasz się, do jakiego wnętrza i wystroju pasują drewniane meble? Na szczęście odpowiedź może być pozytywnym zaskoczeniem.

Komody drewniane można wykorzystywać w rozmaitych wystrojach. Idealnie nadają się zarówno do przedpokoju, jak i do salonu czy sypialni. Możliwości na wykorzystanie komody drewnianej jest naprawdę wiele. Drewno dobrze łączy się z każdym tworzywem. Sprawdzi się zarówno w zestawieniu ze szkłem i metalem, nada się do wnętrza klasycznego, skandynawskiego, luksusowego, modernistycznego czy awangardowego.

Komody drewniane są w stanie spełnić oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Komody dębowe i bukowe są wytrzymałe i doskonale się prezentują. Są funkcjonalne, idealnie dopełniają wnętrze i ułatwiają utrzymanie porządku w domu.

2. Zalety mebli drewnianych

Uniwersalność drewnianej komody to jedna z ogromnych zalet tego mebla. Ale jest ich zdecydowanie więcej. Po pierwsze, meble z drewna są wyjątkowo wytrzymałe. Niestraszne im remonty czy przeprowadzki. Jeśli komoda z drewna będzie odpowiednio konserwowana, wytrzyma wiele lat. Co więcej, wraz z upływem czasu będzie się prezentować coraz bardziej szlachetnie.

Po drugie, meble z drewna są bardzo unikalne i oryginalne. Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Meble z prawdziwego drewna będą miały różne zabarwienie, a także układ słojów. To ich niewątpliwa przewaga nad syntetycznymi substytutami.

Po trzecie, meble z drewna są naturalne i zdrowe. Mają właściwości antystatyczne i nie przyciągają wiele kurzu, dlatego sprawdzą się w pomieszczeniach zamieszkiwanych przez alergików.

3. Drewniana komoda: ile to kosztuje?

Nie da się ukryć, że komoda drewniana w większości przypadków jest droższa od mebla z syntetycznego tworzywa. Dlatego często pojawia się dylemat: czy warto tyle wydawać na meble? A może lepiej kupić tańszą wersję, która do złudzenia przypomina meble z drewna?

Jest takie powiedzenie, że „to, co jest tanie, jest drogie”. Ma to swoje przełożenie na świat mebli. Chociaż meble z drewna zazwyczaj kosztują więcej, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę stosunek jakości do ceny. Zakup drewnianej komody po prostu się opłaca i to z wielu względów. Mebel posłuży nam przez dług czas, co więcej, nawet za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, będzie się doskonale prezentował. Dodatkowo sprawdzi się w każdej aranżacji i przetrwa nawet w ciężkich warunkach. Wytrzyma nawet niespożytą dziecięcą energię.

Nie bez znaczenia są również walory estetyczne – meble drewniane nie wyglądają tanio, lecz pięknie, elegancko i szlachetnie.

Materiał partnera