Strona główna Lifestyle Dom Kabiny prysznicowe bez brodzika, dlaczego warto je mieć?

Kabiny prysznicowe bez brodzika, dlaczego warto je mieć?

1310
0
Kabina prysznicowa bez brodzika
Nowoczesne łazienki wymagają nowoczesnych rozwiązań. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesne łazienki wymagają nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich są kabiny prysznicowe bez brodzika. Są one estetyczne, optycznie powiększają łazienkę i są idealne dla osób, które mają niewymiarowe wnętrze. Zobacz, co warto wiedzieć o kabinach prysznicowych bez brodzika!

Kabiny prysznicowe bez brodzika do każdej łazienki?

Rosnąca popularność kabin prysznicowych bez brodzika wynika przede wszystkim z ich funkcjonalności – wymiary kabiny mogą być niemalże dowolne. Dzięki tej ustawności, kabiny prysznicowe bez brodzika to rozwiązanie zarówno do małej łazienki, jak i tej bardziej przestronnej. Przy większych powierzchniach, można zdecydować się na prysznic dwuosobowy. Możliwość wykorzystania wnęki lub skosów jest szczególnie ważna w przypadku ograniczonego metrażu. Jakie wymiary powinna mieć komfortowa kabina prysznicowa? Uważa się, że wymiary 90×90 cm są już komfortowe. Jednak mniejsze łazienki mogą mieć również kabiny 70×70 cm. Jeśli lubisz długie prysznice, możesz zdecydować się na bardziej obszerną kabinę np. 140×140 cm.

Kabiny prysznicowe bez brodzika – kształty i rodzaje

Prysznic bez brodzika można wykończyć zasłonką prysznicową lub kabiną ze szklanymi drzwiami prysznicowymi. Najczęściej montowane są one w narożniku łazienki, gdzie zastępują wannę. Kabiny prysznicowe przyścienne mogą mieć kształt kwadratu, półokręgu, prostokąta, pięciokąta lub inne nieregularne figury z powodu konkretnych wymiarów wnętrza.

Natomiast kabiny wnękowe, jak nazwa wskazuje, opierają się na wnęce łazienki – jedynym szklanym bokiem jest ten z drzwiczkami. W przypadku kabin walk-in najlepiej jest mieć dużą przestrzeń do spożytkowania.

Z czego mogą być wykonane kabiny prysznicowe bez brodzika?

Ścianki i drzwiczki kabiny prysznicowej mogą być wykonane z kilku materiałów. Najczęściej jest to szkło hartowane lub tworzywo, jak akryl i polistyren. Mogą one przybierać przezroczyste, matowe lub barwione warianty. Decydując się na obszerną, szklaną kabinę, warto sięgnąć po model pokryty specjalną powłoką, która zapobiega tworzeniu się na nich kamienia.

Rodzaje drzwi kabin prysznicowych

Tu też panuje duża dowolność, producenci oferują kilka rozwiązań, by jak najlepiej dopasować je do konkretnej łazienki. Można zatem zdecydować się na:

  • Drzwi przesuwne – po rozsunięciu chowają się one za stałymi ściankami kabiny. Poruszają się one na rolkach, suwakach lub prowadnicach. Mogą różnić się też sposobem otwierania – dostępne są drzwi jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe.
  • Drzwi harmonijkowe – kilka ruchomych elementów po otwarciu składa się po jednej stronie kabiny, przez co często polecane są one do małych łazienek.
  • Drzwi uchylne – zapewniają standardowe, wygodne wejście. Jeśli to na nie się zdecydujesz, pamiętaj, że będziesz potrzebować sporo wolnej przestrzeni do otworzenia kabiny.
  • Drzwi składane – są wygodne, gdyż nie wymagają dodatkowej przestrzeni w czasie otwierania i zamykania kabiny.

Materiał partnera zewnętrznego