Potrzebna Ci nowa pralka i zastanawiasz się, jaki model wybrać? Obecnie w sklepach znajdziesz naprawdę wiele propozycji. Jak więc zdecydować się na konkretny model? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy kupnie pralki. Jakie funkcje posiadają najlepsze pralki automatyczne? 

Pralka to jedno z tych urządzeń, które są w domu absolutnie niezbędne. Aż trudno wyobrazić sobie, jak dawniej radzono sobie bez tego sprzętu. W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są naprawdę nowoczesne pralki wyposażone w szereg często wręcz zadziwiających funkcji. Zaawansowanie tych urządzeń jest naprawdę ogromne. Takie pralki automatyczne pozwalają cieszyć wielkim komfortem wykonywania prania, dzięki czemu staje się ono przyjemnością, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Nowoczesne pralki automatyczne w Neo24.pl występują w wielu wariantach. Różnią się między sobą parametrami oraz funkcjami. Zobacz więc, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze nowego sprzętu. 

Pralka ładowana od frontu, czy od góry?

Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając pralkę, jest sposób jej otwierania. Pralki automatyczne dzielą się pod tym względem na dwie grupy, czyli pralki ładowane od frontu oraz od góry. Każde z tych rozwiązań ma wiele zalet, dlatego wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkowników. A jakie będą najlepsze pralki automatyczne dla Ciebie?

Przy podejmowaniu tej decyzji, kieruj się przede wszystkim funkcjonalnością. Pralki ładowane od góry są na przykład przeważnie dość wąskie. Z tego powodu, takie pralki sliM świetnie sprawdzają się w małych łazienkach. Drzwiczki umieszczone z przodu natomiast pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni nad pralką lub też na jej zabudowanie. Pamiętaj, by decydując się na tę opcję zwrócić uwagę też na kierunek otwierania drzwi. 

Funkcje parowe w pralkach

Funkcja parowa to ogromne udogodnienie i sposób na mniejsze zużycie wody. Sama ta technologia jest natomiast prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o domowy sprzęt AGD. Programy parowe pozwalają na bardzo delikatne, a jednocześnie czyszczenie tkanin. Co najważniejsze, skutecznie je dezynfekują, umożliwiając pozbycie się z nich drobnoustrojów i bakterii. Warto wspomnieć też, że pralki wyposażone w generator pary sprawiają, że podczas prania powstaje znacznie mniej zagnieceń. 

Jakie dodatkowe funkcje dostępne są w pralkach?

Obecnie niemal każda pralka automatyczna dostępna w sklepie wyposażona jest w szereg nowoczesnych funkcji. Niektóre z nich nie robią wrażenia, inne natomiast mogą znacznie ułatwić robienie prania. Do tej drugiej grupy zaliczymy na pewno automatyczne dozowanie środka, które pozwala dobrać idealną ilość płynu, czy też zdalne sterowanie, dzięki któremu możesz zarządzać pralką poprzez smartfon. Przydatna jest też możliwość dodania ubrań w czasie prania oraz automatyka wagowa. 

Prócz nowoczesnych funkcji, warto też zwrócić uwagę na zużycie energii. Tanie pralki często pozwalają zaoszczędzić jedynie przy samym zakupie — cena użytkowania natomiast nierzadko przyprawia o zawrót głowy. Dlatego też bardzo ważna jest klasa energetyczna. Najlepiej wybieraj pralki klasy A+++ lub A++.

Ilość programów

Każdy rodzaj, kolor, czy materiał pranych tkanin wymaga innych warunków czyszczenia. Dlatego też ilość programów, jakimi dysponuje pralka oraz maksymalna prędkość wirowania obr ma bardzo duże znaczenie. Oczywiście podstawa to pranie wstępne, płukanie i wirowanie. Koniecznie zwróć jednak uwagę na to, aby Twoja nowa pralka umożliwiała pranie wełny, tkanin syntetycznych, bawełny oraz pozwalała zrobić też szybkie pranie ręczne. Bardzo przydatną opcją jest też pranie bąbelkowe eco bubble. 

Materiał partnera