Styl industrialny od kilku sezonów cieszy się ogromną popularnością. Wybierają go nie tylko właściciele pofabrycznych lokali mieszkalnych, bo takich jest w Polsce stosunkowo mało, ale również osoby urządzające swoje mieszkania w bloku czy domy jednorodzinne. Zobaczmy, jakie lampy będą dobrze pasować do takich wnętrz.

Oryginalne lampy pofabryczne

Poszukując lamp do aranżacji w stylu loft wiele osób marzy o tym, by zawiesić w nich oryginalne lampy pofabryczne. Jeśli komuś uda się upolować taką lampę na targu staroci, wygrzebać na strychu u babci czy dostać od firmy, która właśnie planuje w miejscu starej fabryki wybudować nowy budynek, to ma ogromne szczęście. To nie lada sztuka i często znalezienie takiej wymarzonej lampy wymaga wiele wysiłku i poszukiwań nie tylko w najbliższej okolicy, ale również w Internecie na portalach ogłoszeniowych czy grupach na Facebooku.

Lampy stylizowane na industrialne

Jak wyżej wspomniano, znalezienie oryginalnego oświetlenia pofabrycznego nie jest łatwe, dlatego alternatywą dla takiego rozwiązania jest zakup lamp stylizowanych. Wielu producentów oferuje oświetlenie tego typu, kusząc świetnym dopasowaniem lamp do stylu industrialnego. Dobrym przykładem są lampy Nowodvorski, wśród których bez problemu znajdziemy lampy wiszące i kinkiety, wykonane z czarnego metalu, w wielu różnych odsłonach. Od nas zależy, czy kupimy lampy z dużym kloszem, czarnym z zewnątrz, złotym w środku czy może zdecydujemy się na lampy z widocznymi żarówkami, doskonale dopasowane do prostych i surowych aranżacji industrialnych.

Nowoczesne lampy do wnętrz loftowych

Alternatywą dla lamp przypominających oświetlenie fabryczne są lampy o nieco nowocześniejszej formie, w kolorystyce, która wpisuje się w styl industrialny. Mamy tu na myśli między innymi lampy typu reflektorki, o prostej formie, które pomagają zachować surowość aranżacji loftowych, ale jednocześnie nadają im nieco nowocześniejszy charakter. Mogą one być wieszane pojedynczo, po kilka obok siebie, albo można wybrać lampy z reflektorkami na szynie, bardzo proste, a jednocześnie nowoczesne i pasujące do wnętrz w stylu industrialnym.

Warto rozważyć również lampy inspirowane lampami fabrycznymi, ale zaprojektowane w zgodzie z aktualnymi trendami w modzie wnętrzarskiej. Dzięki takiemu połączeniu powstają prawdziwe perełki designu, które świetnie uzupełniają aranżację wnętrza i stają się jej ważnym elementem. Dodają jej jeszcze bardziej industrialnego charakteru, a jednocześnie ich wygląd pozwala nadać aranżacji nowoczesny styl.

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem lamp loftowych na Elampki.pl.


Materiał partnera zewnętrznego