Niestandardowe wykończenie ścian są obecnie coraz modniejsze i stosuje się je zarówno domach jednorodzinnych czy szeregowych, jak i mieszkaniach będących częścią większego budynku. Pozwala to stosunkowo niewielkimi kosztami przygotować elegancką ścianę, która będzie idealnym uzupełnieniem stylowego salonu. Dostępnych jest wiele aranżacji z kamienia różniących się rodzajem zastosowanego materiału – sprawdź, na co warto się zdecydować, by uzyskać efekt, który przypadnie do gust zarówno domownikom, jak i gościom.

Płyty z kamienia naturalnego – wygodne i praktyczne rozwiązanie idealne do salonu

Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób wykończyć salon, dobrze jest uwzględnić zarówno względy estetyczne, jak i praktyczne. Pozwoli to na uzyskanie łatwego w montażu rozwiązania, które pozwoli na wyróżnienie pomieszczenia. W takich sytuacjach dobrze jest zdecydować się na płyty z kamienia naturalnego, których rozmiary (w przypadku rozwiązań ściennych mowa o wymiarach 30 × 10 cm) pozwalają na szybkie przygotowanie stylowej dekoracji. Jest to rozwiązanie na lata, które pozwoli uzyskać efekt drobnych elementów kamiennych o wybranej przez użytkownika fakturze i wzorze.

kamień naturalny w kuchni
Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób wykończyć salon, dobrze jest uwzględnić zarówno względy estetyczne, jak i praktyczne | fot.: materiał partnera

Rodzaje kamieni używanych przy okazji dekoracji ściennych

Chcąc uzyskać ciekawy i niestandardowy efekt w trakcie wykańczania salonu, dobrze jest zdecydować się na odpowiedni materiał danej płyty. Kamień naturalny w takiej formie sprzedawany jest pod kilkoma postaciami, a do najpopularniejszych należą marmur, granit, piaskowiec, łupek, wapień i trawertyn. W zależności od potrzeb czy tego, gdzie użytkownik zdecyduje się na montaż danego rozwiązania, dobrze jest dokładnie sprawdzić, czym cechuje się dany materiał, by przygotowana ściana była rozwiązaniem na lata.

Kamień naturalne na ścianę – na jakie elementy należy zwrócić uwagę podczas doboru?

O tym, na jakie płytki z kamienia naturalnego warto się zdecydować, wpływa kilka parametrów danego materiału, a jednym z nich jest chłonność wyrażana w postaci trzech klas (A, B i C). Przykładowo granit (klasa A) doskonale sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach i z powodzeniem może być stosowany również na zewnątrz jako forma elewacji. Do salonu natomiast, który zazwyczaj jest suchym pokojem, idealnie nada się jakaś forma piaskowca, który ma klasę C.

kamień naturalny przy kominku
O tym, na jakie płytki z kamienia naturalnego warto się zdecydować, wpływa kilka parametrów danego materiału | fot.: materiał partnera

Montaż płytek z kamienia naturalnego

Niewątpliwą zaletą omawianego rozwiązania jest łatwość jego implementacji – płyty są na tyle duże, że montaż przebiega sprawnie, a do ich przytwierdzenia do danej powierzchni wystarczy odpowiedni klej, który jest łatwo dostępny w marketach budowlanych. Więcej o ciekawych pomysłach na wykończenie ścian przeczytać można w artykule: Pomysł na wykończenie ściany we wnęce za pomocą płytek ceramicznych.


Materiał partnera zewnętrznego