Szukasz kabiny prysznicowej, ale zupełnie nie wiesz na co zwrócić uwagę? Z naszym artykułem poznasz aktualne trendy i dowiesz się, jaka kabina pasuje do jakiej łazienki. Zaczynamy!

Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Wybór kabiny prysznicowej to wcale nie taka prosta sprawa. Pod uwagę musisz wziąć kilka aspektów:

  1. Brodzik: niski lub wysoki. Niski wygląda elegancko i jest bardzo wygodny – łatwo się do niego wchodzi. Wysoki brodzik ma tę zaletę, że może w pewnym sensie zastąpić wannę – tę opcję docenisz, jeśli masz w domu małe dzieci. 
  2. Kształt kabiny: prysznic półokrągły, kwadratowy, prostokątny? Na to pytanie nie ma łatwej odpowiedzi. Zanim dokonasz wyboru dokładnie zmierz swoją łazienkę. Prysznic półokrągły będzie potrzebował nieco mniej miejsca niż prysznic z regularnymi kwadratowymi ściankami. 
  3. Wielkość kabiny: na rynku znajdziesz najróżniejsze kabiny prysznicowe. Najpopularniejsze rozmiary to 80×80 cm lub 90×90 cm. Bez trudu znajdziesz też takie, z jedną krótszą ścianą – zwykle jednak będą one droższe od standardowych rozwiązań. Pamiętaj przy tym, że im kabina większa, tym będzie wygodniejsza w użytkowaniu. Jeśli tylko masz taką możliwość postaw na prysznic 90×90. 
  4. Drzwi prysznicowe: otwierane na zewnątrz, a może rozsuwane? W niedużej łazience znacznie lepiej sprawdzą się prysznice z drzwiami na prowadnicach. 

Prysznic typu walk-in

Rekordy popularności w ostatnich sezonach bije prysznic typu walk-in – czyli prysznic z odpływem liniowym i szklaną ścianką prysznicową. Z założenia jest to prysznic, który nie posiada brodzika, a kabina jest otwarta – od pozostałej części łazienki oddziela ją szklana ścianka. Taki prysznic warto zaaranżować w specjalnie wydzielonej niszy albo w przypadku mniejszych łazienek – na całej szerokości pomieszczenia. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Nowoczesny design i wyjątkowy charakter takiego prysznica sprawią, że łazienka nabiera wyrazu. Utrzymanie kabiny w czystości staje się bardzo proste – dokładne umycie ciasnych zakamarków nie stanowi już problemu. Prysznic walk in jest bardzo wygodny – komfortowo mogą korzystać z niego również osoby starsze. 

Ścianka prysznicowa montowana do wanny

Alternatywą dla klasycznej kabiny prysznicowej może być połączenie prysznica z wanną. Ta opcja dobrze sprawdzi się dla osób, które lubią korzystać z obu sprzętów, ale ze względu na ograniczony metraż muszą dokonać wyboru. O co chodzi? W tym wypadku wystarczy do klasycznej wanny domontować wykonany ze szkła parawan i deszczownicę z baterią prysznicową. Od tej pory będziesz mógł organizować sobie nie tylko długie kąpiele w pianie, ale też w razie potrzeby korzystać z szybkiego i energetyzującego prysznica. Prawda, że proste? 

Jaka kabina prysznicowa sprawdzi się dla Ciebie najlepiej? Kwadratowa, półokrągła, a może nowoczesny prysznic walk-in? Nie czekaj z decyzją i już dzisiaj wybierz się na wirtualny spacer po salonach MAXFLIZ, by znaleźć idealny prysznic do swojej łazienki! Jesteśmy przekonani, że z naszym artykułem wybór stanie się naprawdę prosty. 

Materiał partnera