Jeśli jesteś właścicielem kota, z pewnością chcesz jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila. Szukasz siatki na balkon dla kota? Sprawdź, jaki model wybrać!

Siatka na balkon dla kota – dlaczego warto?

Upadek z balkonu może być dla kota bardzo nieprzyjemny w skutkach. Może skończyć się np. złamaniem kończyny czy kręgosłupa, a nawet śmiercią zwierzaka. W związku z tym warto pomyśleć o tym, aby zabezpieczyć pupila przed takimi sytuacjami. Jeśli masz w domu balkon, świetnym rozwiązaniem będzie montaż siatki balkonowej. To przydatne akcesorium ma bardzo szerokie zastosowanie. Zapewni bezpieczeństwo nie tylko naszym zwierzętom, ale także dzieciom i nam samym. Praktyczna siatka będzie też pomocna w przypadku, gdy nie chcemy, żeby przedmioty spadły z balkonu (np. podczas silnego wiatru). Oprócz tego skutecznie zabezpieczy balkon przed ptakami.

Siatki ochronne – zalety

Siatka na balkon to świetny sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo kotom i innym zwierzętom domowym oraz naszym dzieciom. Jest wiele powodów, dla których warto zabezpieczyć swój balkon przy pomocy siatki. Jakie są największe zalety siatek ochronnych?

  • Wszechstronne zastosowanie – siatka balkonowa to produkt o szerokim zastosowaniu. Jest świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które mają zwierzęta lub małe dzieci. Może też stanowić skuteczne zabezpieczenie balkonu przed ptakami i chroni przedmioty przed wypadnięciem z balkonu.
  • Łatwość montażu – nowoczesne siatki zabezpieczające balkon są proste w montażu. Wystarczy zamontować je na specjalnych haczykach.
  • Atrakcyjna cena – zamontowanie na balkon siatki ochronnej jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem, dzięki czemu każdy z nas może pozwolić sobie na jej zakup.

Jaka siatka ochronna najlepsza?

Wybór konkretnej siatki balkonowej zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Do wyboru mamy przede wszystkim:

  • Siatki przezroczyste – charakteryzują się niską ceną i dyskretnym wyglądem. Niestety są one słabe jakościowo, przez co nie stanowią odpowiedniego zabezpieczenia balkonu. Mogą zostać łatwo przegryzione lub zerwane przez kota.
  • Siatki z polipropylenu – są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki pogodowe. Ich wadą jest jednak to, że łatwo chłoną wodę.
  • Siatki polietylenowe – są dość mocne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i stosunkowo niedrogie, ale sprawdzają się raczej w przypadku spokojnych kotów.
  • Siatki wzmacniane – trwałe, solidne i odporne na gryzienie. Koty mogą swobodnie się po nich wspinać.
  • Siatki metalowe – bardzo solidne i wytrzymałe, ale jednocześnie trudne w montażu i stosunkowo drogie. Mogą też rdzewieć pod wpływem deszczu i śniegu.

O czym pamiętać podczas montażu siatki dla kota?

Jeśli planujesz zakup siatki na balkon, być może zastanawiasz się, jak wygląda kwestia jej montażu. Siatki balkonowe sprzedawane są w kompletnych zestawach wraz z dołączoną instrukcją montażu. Dzięki temu możemy z łatwością zamontować je samodzielnie. Zanim zamontujesz siatkę, zwróć się do administracji budynku, aby uzyskać jej zgodę. Montaż siatki stanowi bowiem ingerencję w wygląd obiektu i niektóre spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe mogą nie wyrazić zgody na tego typu działania. Siatkę ochronną można zamontować w sposób inwazyjny oraz bezinwazyjny. Pierwszy sposób wymaga zastosowania kołków, dybli oraz wywiercenia otworów w elewacji budynku. Zdarza się, że administratorzy i właściciele nieruchomości nie wyrażają zgody na ten typ montażu. Z kolei montaż bezinwazyjny nie wymaga wiercenia. Siatkę przymocowuje się do ściany przy pomocy specjalnych haczyków lub zaczepów.

Materiał partnera