Strona główna Lifestyle Dom Jak wybrać nocną lampkę do pokoju dziecka?

Jak wybrać nocną lampkę do pokoju dziecka?

294
0

Nocna lampka jest bardzo ważnym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju. Doskonale sprawdza się zarówno w pokoju niemowlaka, jak i kilkulatka. Może być przy tym ciekawym akcentem dekoracyjnym idealnie współgrającym z aranżacją pomieszczenia.

Nocna lampka – dlaczego warto?

Dziecięcy pokój warto wyposażyć w nocną lampkę z wielu powodów. Jest prawdziwym sprzymierzeńcem rodziców opiekujących się niemowlakiem. Subtelnie oświetla pomieszczenie, umożliwiając bezpieczne wykonywanie różnych czynności i doglądanie malucha bez budzenia go. W przypadku kilkuletnich dzieci pomaga w zasypianiu. Wielu malców, szczególnie w wieku 3-4 lat, boi się ciemności. Łagodne światło emitowane przez lampkę uspokaja oraz stwarza atmosferę sprzyjającą zapadaniu w sen.

Rodzaje lampek nocnych

Obecnie lampki nocne dla dzieci dostępne są w różnych formach. Klasycznym rozwiązaniem są modele stojące, których szeroki wybór oferuje m.in. sklep Lamps & Company. Bardzo dużą popularnością cieszą się także kompaktowe lampki wtykane bezpośrednio w kontakt oraz mocowane na ścianach lampki np. w kształcie gwiazdek czy chmurek. Prawdziwym hitem na rynku są lampki z projektorem, które kreują w pokoju dziecka niepowtarzalny klimat.

Lampka nocna do pokoju dziecka – co wybrać?

Przy wyborze nocnych lampek do pokoju dziecka należy się kierować nie tylko względami estetycznymi. Oświetlenie musi być przede wszystkim funkcjonalne, a to oznacza konieczność dopasowania go do konkretnych potrzeb i wieku małego domownika. Niemniej lampki tego typu nie mogą emitować mocnego światła – powinno być ono łagodne i rozproszone. Warto pamiętać, że nocne lampki mają do spełnienia zupełnie inne zadanie niż np. lampy wiszące – nie stanowią głównego źródła światła w pomieszczeniu, są oświetleniem pomocniczym. Niezwykle istotne w omawianym kontekście są też kwestie związane z bezpieczeństwem dziecka. Trzeba wybierać tylko te lampki, które są przeznaczone dla dzieci. Opłaca się postawić na dobrej jakości modele, które zapewnią maluchowi komfort oraz spokojny sen.

https://www.lampsandco.pl/kategoria/lampy-dla-dzieci


Materiał partnera zewnętrznego