Strona główna Lifestyle Dom Jak urządzić wnętrza w stylu secesyjnym?

Jak urządzić wnętrza w stylu secesyjnym?

135
0
rzeźba kobiece popiersie
Wysokiej jakości ozdoby, które nawiązują do stylu secesyjnego, można kupić w sklepie internetowym | fot.: materiał partnera

Styl secesyjny często odwołuje się do motywów roślinnych, japońskiej sztuki oraz orientalnych ozdób. Świetnie pasuje nie tylko do ogrodu, ale również do mieszkania. Sprawdź, w jaki sposób wprowadzić kilka secesyjnych ozdób, aby uzyskać świetny efekt.

  1. Kobiece postacie w stylu secesyjnym
  2. Gdzie szukać ozdób nawiązujących do secesji?
  3. Najciekawsze dekoracje secesyjne

Biorąc pod uwagę, że styl rozwijał się na przełomie XIX i XX wieku, można go określić jako ponadczasowy. Nawiązujące do niego ozdoby wciąż przykuwają uwagę i świetnie wyglądają. Dzięki nim można łatwo stworzyć wystrój, który będzie kojarzył się z elegancją.

Kobiece postacie w stylu secesyjnym

Twórcy ze wszystkich krajów, które uważa się za ośrodki secesji (a więc między innymi Belgia, Holandia, Szkocja oraz Czechy) swoją swoimi dziełami podkreślali istotną rolę kobiet. Dzięki temu powstały liczne popiersia kobiece, świeczniki, a nawet lampy, które są nie tylko ładne, ale też zmysłowe. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na to, aby wprowadzić styl secesyjny do swojej sypialni lub salonu. Można do tego wykorzystać obrazy przedstawiające kobiece piękno lub wspomniane dodatki. Styl cieszy się na  tyle dużą popularnością, że obecnie można łatwo znaleźć nowe ozdoby, które do niego nawiązują. Dzięki temu można skorzystać z przystępnych cen.

Gdzie szukać ozdób nawiązujących do secesji?

Wysokiej jakości ozdoby, które nawiązują do stylu secesyjnego, można kupić w sklepie internetowym, który zapewnia klientom ochronę. Dzięki temu, nawet jeżeli z jakiegoś powodu będziesz chciał zwrócić lub wymienić zakupione ozdoby, to sprzedawca bez problemu przyjmie zwrot. Wśród dostępnych dekoracji można znaleźć takie, które łączą funkcję dekoracyjną z praktyczną. Przykładem może być piękne srebrno-złote lustro ozdobione postacią kobiety w długiej sukni. Takie lustro ma starannie wykonaną ramę przyozdobioną motywem roślinnym i kwiatami, co było często wykorzystywane przez twórców związanych ze stylem secesyjnym. Przed złożeniem zamówienia na dekoracje z kategorii secesja możesz zobaczyć wysokiej jakości zdjęcia. Dzięki nim sprawdzisz nawet najdrobniejsze detale wybranych ozdób, a dodatkowo przekonasz się, jak wyglądają w różnych aranżacjach. Warto również sprawdzić dokładne wymiary ozdób, ponieważ z samego zdjęcia ciężko jest czasami wywnioskować, czy dane popiersie zmieści się na szafce, czy jednak wymaga dedykowanego podestu. Możesz też poradzić się sprzedawcy, który postara się dopasować najlepsze dekoracje secesyjne do twojego ogrodu, salonu lub innego pomieszczenia. Zwróć również uwagę na produkty przecenione, które można kupić w niższych cenach.

Najciekawsze dekoracje secesyjne

Wśród dekoracji utrzymanych w stylu secesyjnym, dużą popularnością cieszą się między innymi ręczne lusterka. Tego typu lusterko przypadnie do gustu każdej kobiecie, ponieważ można je wykorzystać do przyglądania się podczas poprawiania makijażu, a dodatkowo wystarczy je położyć w łazience, aby odmienić jej wystrój. Warto również sprawdzić aktualnie dostępne świeczniki lub figurki, które zachwycają tym, jak dokładnie zostały odwzorowane. Jeżeli cenisz sobie ozdoby, które spełniają dodatkowo jakąś funkcję, możesz wybrać jeden z wielu eleganckich zegarów. W stylu secesyjnym dostępne są między innymi zegar Nimfa z Girlandą, zegar nawiązujący do tych, które można spotkać na dworcach oraz zegary kominkowe, które pasują do starannie zaprojektowanych salonów w domkach jednorodzinnych. Możesz też zapisać się na newsletter, aby dostawać informacje o nowych produktach.

Materiał partnera