Nie ma lepszego dnia na zakupy niż Black Friday. Podczas tego wielkiego święta wyprzedaży możemy kupić produkty znacznie taniej niż zwykle. Jak przygotować się do Czarnego Piątku, by rzeczywiście zaoszczędzić? Co warto kupić na promocjach? 

Każdy miłośnik zakupów i niepowtarzalnie atrakcyjnych promocji doskonale wie, że Black Friday zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od największego światowego święta wyprzedaży. W związku z tym liczne sklepy już zaczynają zapowiadać, co szykują dla nas na tę okazję. Większość z nas z pewnością nie może się już doczekać tego zakupowego szaleństwa. Przecież nawet zagorzali przeciwnicy konsumpcjonizmu nie zaprzeczą, że jeśli coś jest nam potrzebne, to znacznie lepiej kupić to taniej. Uczucie satysfakcji gwarantowane! Black Friday to świetna okazja, by skompletować wszystkie świąteczne prezenty, kupić sprzęt do domu, czy po prostu, pobuszować po sklepach dla przyjemności. Jak jednak przygotować się do Black Friday, by uniknąć pochopnych decyzji zakupowych? Co przede wszystkim opłaca się kupić podczas wielkich promocji?

Black Friday 2020 — kiedy?

Niektórzy z nas przez cały rok czekają na ten dzień. Należy jednak pilnować się, by go nie przeoczyć. Niestety, lecz nie możemy sobie dokładnie zakodować w głowie daty Black Friday. Jest to bowiem święto ruchome. Każdego roku wypada zupełnie innego dnia. Jest jednak jedna rzecz, która się nie zmienia. Wielkie święto promocji przypada zawsze na ostatni piątek listopada. Możemy więc dość łatwo sobie to zapamiętać.

Po co tyle z tym wszystkim zachodu? Z pewnością wiele osób zastanawia się, dlaczego by po prostu nie wyznaczyć jednej, konkretnej daty. Powód jest jednak dość prosty. Black Friday to bowiem święto bezpośrednio łączące się z Dniem Dziękczynienia, które w Stanach Zjednoczonych odbywa się zawsze w ostatni czwartek listopada. Wieloletnią tradycją jest, że amerykanie, dzień po rodzinnym świętowaniu wybierają się na wspólne zakupy. To tak zresztą właśnie narodziła się cała idea związana z Czarnym Czwartkiem.

Mimo że w Polsce nie obchodzimy Dnia Dziękczynienia, to podobnie jak wiele innych krajów na świecie, bardzo chętnie przyjęliśmy tradycję Black Friday. Już od kilku lat, święto promocji cieszy się u nas dużą popularnością, a z roku na rok coraz więcej osób korzysta z rabatów. W 2020 roku Czarny Czwartek wypada dokładnie 27 listopada. Możemy więc już zacząć przygotowania.

Co warto kupić na Black Friday?

W Black Friday w promocyjnych cenach kupimy dosłownie wszystko, od kosmetyków, przez produkty spożywcze, aż po elektronikę. W wielu miejscach taniej też skorzystamy z różnego rodzaju usług. Jednak jak wiadomo, taniej to wcale nie zawsze oznacza korzystniej. W tym przypadku warto przeanalizować więc dokładnie, co tak naprawdę opłaca się kupić. Zawrotnej oszczędności nie wygenerujemy bowiem, kupując bluzkę za 20 zł, czy zestawu narzędzi za 80 zł. W takim przypadku nawet rabat wynoszący 50% nie sprawi, że będzie to wyjątkowa promocja. Prawdziwe oszczędności warto liczyć w setkach. Dlatego też produktami, które naprawdę warto kupować na Black Friday, są wszelkie elementy wyposażenia RTV i AGD. Czarny Piątek to świetna okazja, by kupić nowy smartfon, czy komputer. Możemy nabyć wtedy również sprzęt domowy taniej nawet o kilkaset złotych.

W tym roku najwięcej doskonałych ofert na Black Friday znajdziemy przede wszystkim w internecie. Co najlepsze, niektóre sklepy już zaczęły wprowadzać rabaty. Wystarczy wejść na https://www.euro.com.pl/cms/black-friday.bhtml, by przekonać się, że już dziś możemy kupić świetny sprzęt i gadżety w świetnych cenach. Black Month można więc uznać za rozpoczęty.

Dlaczego warto kupować w Black Friday?

Obecnie promocje i wyprzedaże w sklepach mają miejsce naprawdę bardzo często. Na czym właściwie polega więc cały czar i wyjątkowość Black Friday? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. W Czarny Piątek wysokość rabatów jest po prostu zawrotna. Oczywiście, na wyprzedażach także kupimy produkty taniej na przykład o 70%. Jednak są to resztki kolekcji, a często też modele produktów z poprzednich sezonów. W Black Friday natomiast wyprzedaże dotyczą przeważnie całego asortymentu, a nawet tych produktów, które właściwie przy żadnej innej okazji nie podlegają obniżkom. Co więcej, w święto wyprzedaży, promocje są po prostu znacznie bardziej imponujące niż zazwyczaj. Pojawiają się nie tylko duże rabaty, ale i akcje typu ”3 w cenie 1”, czy ”-50% na 2 produkt”.

Świetne okazje cenowe sprawiają, że w Black Friday nietrudno jest poddać się całkowitemu zakupowemu szaleństwu. W związku z tym wiele osób niestety podejmuje wtedy także niezbyt trafne decyzje. Kupujemy rzeczy tylko dlatego, że są tańsze, bo może kiedyś się przydadzą, bo może w przyszłości będą dla nas odpowiednie. Wracamy do domu i okazuje się, że prócz laptopa, na którego polowaliśmy, przynosimy ze sobą także stertę niepotrzebnych ubrań, czy kosmetyków.

Pamiętajmy, że każdy zbędny wydatek zmniejsza naszą oszczędność. Dlatego też do zakupów w Black Friday warto podejść z rozwagą. W tym celu, nim zaczniemy kupować, zastanówmy się, co tak naprawdę chcielibyśmy kupić. Świetną opcją będzie przejrzenie gazetek z ofertami na Czarny Piątek i sporządzenie dokładnej listy zakupów.


Materiał partnera zewnętrznego