Wprowadzenie kształtu, koloru czy też motywów do wnętrz bardzo często wynika z potrzeby podkreślenia oryginalności przestrzeni. Niewątpliwie, im bardziej odważny i nieszablonowy obraz czy plakat, tym mocniej będzie przykuwać uwagę. W dużej mierze będzie wpływać nie tylko na klimat wnętrza, ale również na emocje. I dlatego właśnie od lat chętnie sięgamy po ekspresjonizm we wnętrzach. Świetnie się sprawdza w mieszkaniach, biurach, kawiarniach i na pewno będzie głównym akcentem na ścianie.

Moda na ekspresjonizm we wnętrzach

Z pewnością ekspresjonizm zaskakuje kolorami, kontrastami. Przedstawiają ludzi, miejsca lub stany emocjonalne i nie można obok nich przejść obojętnie. Dlatego nie wychodzą z mody i kolejne pokolenia artystów i odbiorców sztuki chętnie sięgają po te inspiracje. Ekspresjonizm to odwaga, grubo nałożona farba, śmiałe pociągnięcia pędzla. I dlatego po takie obrazy sięgają pewne siebie osoby, które cenią mocne akcenty na ścianach. A te mogą odmienić każdy wystrój i dodać mu charakteru.

Nie tylko dla koneserów

Choć oczywiście w katalogach sztuki ekspresjonizm zajmuje bardzo ważne miejsce i wiele prac mniej lub bardziej znanych twórców można podziwiać w muzeach czy też w galeriach. Po te inspiracje sięgają również młodzi twórcy, ponieważ sam kierunek pozwala świetnie wyrazić bunt i niezgodę na otaczającą rzeczywistość. I dlatego właśnie tak wiele osób decyduje się na to, by ekspresjonizm zagościł także na ścianach ich domów. Takie malarstwo jest idealne do stonowanych wnętrz, jak i tych kolorowych. Poza tym rewelacyjnie pasują do nowoczesnych przestrzeni, współczesnego designu, jak i trendów tradycyjnych, które niewątpliwie ożywią i dodadzą im charakteru.

Nowocześnie czy klasycznie?

Warto pamiętać o tym, że ekspresjonizm to jeden z tych kierunków, które po prostu nie wychodzą z mody. Poza tym dzięki swojej popularności jest ceniony nie tylko przez koneserów, ale także przez tych, którzy po prostu cenią atrakcyjne dodatki, a także chcą odmienić dotychczasowy wygląd. To opcja dla ceniących oryginalność. Sama kompozycja będzie przede wszystkim przemawiać do emocji, więc tu historia sama w sobie nie jest najważniejsza. Ekspresjonizm zawsze będzie się dobrze prezentować i zawsze będzie na topie. Sam kolorowy intensywny akcent też będzie przez lata świetnie się prezentować. Ekspresjonizm wymaga jedynie tego, by nic nie odciągnęło uwagi od obrazów. Dlatego właśnie najlepiej zdecydować się na malarstwo wielkoformatowe, ale ograniczyć inne detale i wyraziste akcenty. Wówczas będzie to główny bohater każdej przestrzeni.

Materiał partnera