Strona główna Lifestyle Dom Ekskluzywne kuchnie indukcyjne wolnostojące, czyli odrobina luksusu w Twojej kuchni

Ekskluzywne kuchnie indukcyjne wolnostojące, czyli odrobina luksusu w Twojej kuchni

634
0
kuchnia indukcyjna wolnostojąca
Zaprojektowane przez designerów kuchnie indukcyjne wolnostojące dostępne są w wielu wariantach różnią się od siebie szerokością, ilością pól grzewczych, funkcjami oraz kolorystyką | fot.: materiał partnera

Coraz szybsze tempo życia wymaga od nas wprowadzania kolejnych ułatwień, również w kuchni. Oczywiście kuchnie indukcyjne wolnostojące są już standardem. Czy można od nich oczekiwać jeszcze więcej, choćby odrobiny luksusu? Oczywiście, że tak. Dziś opowiemy o kuchniach indukcyjnych klasy premium.

Miejsce, w którym bije serce domu

Kuchnia tak naprawdę jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. To nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy posiłki, lecz także lekko intymna, nieoficjalna przestrzeń spotkań z najbliższymi: rodziną i przyjaciółmi, w którym wspólnie gotujemy i celebrujemy posiłki. Często mówi się, że kuchnia jest sercem domu i mimo, że urządzając wnętrze, dużą wagę przykłada się do umeblowania salonu, gdzie z założenia powinno przyjmować się gości, kończy się tak że najchętniej przebywamy z nimi właśnie w kuchni. Te wyjątkowe zapachy i atmosfera sprawiają, że każdy w kuchni czuje się komfortowo, jak u siebie w domu. Dlatego odpowiednie wyposażenie kuchni powinno ograniczać się nie tylko do jej funkcjonalności (oczywiście jest ona kluczowa), ale także wyglądu, a więc układu i designu mebli i AGD oraz indywidualnego charakteru wnętrza. Podstawowym sprzętem będą tu oczywiście kuchenki, a ostatnio sporą popularnością wśród ich wielu rodzajów cieszą się kuchenki indukcyjne wolnostojące. Te, które przykuły naszą uwagę, z pewnością zasługują na określenie: premium.

kuchnia indukcyjna wolnostojąca
Kuchnia tak naprawdę jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach | fot.: materiał partnera

Design i funkcjonalność w jednym

Wiele osób decyduje się na zakup kuchni indukcyjnej wolnostojącej ze względu na łatwość utrzymania jej w czystości. To prawda, kuchenka tego typu jest bardzo wygodna w użytkowaniu, w porównaniu do tradycyjnych kuchenek gazowych czy nawet zwykłych elektrycznych. Do jej wyczyszczenia wystarczy tak naprawdę tylko wilgotna ściereczka. Komu nigdy nie zdarzyło się szorować szorstką gąbką kuchenki gazowej? W tym przypadku takie sytuacje nie będą miały miejsca.

Nie jest to oczywiście jedyna zaleta kuchni indukcyjnej wolnostojącej. Osoby oszczędne na pewno ucieszy fakt, że indukcje są energooszczędne, co oznacza że nie musimy obawiać się wysokich rachunków za prąd. Dodatkowo ryzyko ich przypalenia jest niewielkie, a ekskluzywne kuchenki indukcyjne są również wyposażone w funkcje rozpoznawania obecności naczynia, dzięki którym przestaje ona grzać jeśli zdejmiemy naczynie z kuchenki.

Inne funkcje, które są niezwykle przydatne i korespondują już nieco z trendem smart home to choćby możliwość programowania czasu grzania czy tzw. booster dzięki któremu możemy zwiększyć moc pola grzewczego nawet dwukrotnie. Ciekawą funkcją jest także Power Management – funkcja, dzięki której po ustawieniu żądanej mocy płyta automatycznie dokona jej podziału na poszczególne pola grzewcze, gwarantując, że wybrany próg nigdy nie będzie przekraczany. Oczywiście dla rodziców małych dzieci kluczową funkcjonalnością jest zabezpieczenie kuchni przed nieautoryzowanym dostępem dla milusińskich.

kuchnia indukcyjna wolnostojąca
Wśród kuchenek indukcyjnych można znaleźć modele zarówno tańsze, jak i te bardziej ekskluzywne | fot.: materiał partnera

Wolnostojąca, czyli efektowna

Urządzając kuchnię często stajemy przed dylematem czy zdecydować się na zestaw do zabudowy czy sprzęty wolnostojące. Jedno i drugie rozwiązanie posiada swoich zwolenników, trzeba jednak zauważyć że kuchenki indukcyjne wolnostojące mają sporo zalet. Na pewno na ich korzyść przemawia wygląd, ponieważ obecnie producenci przykładają dużą wagę do stylistyki, która jest bardzo nowoczesna. Zaprojektowane przez designerów kuchnie indukcyjne wolnostojące dostępne są w wielu wariantach różnią się od siebie szerokością, ilością pól grzewczych, funkcjami oraz kolorystyką. Najbardziej efektowne, jak kuchnie indukcyjne klasy premium lofra.pl wyróżniają się na przykład oryginalnym designem inspirowanym stylem retro. Każdy z modeli pod dopieszczoną w najmniejszych szczegółach, dekoracyjną obudową kryje nowoczesny, bezpieczny w użyciu i wydajny mechanizm umożliwiający sprawną, równomierną obróbkę pokarmu

Dodatkowo kuchenki indukcyjne wolnostojące dają nam sporą swobodę w urządzeniu całego pomieszczenia. Dopasowywanie sprzętów i mebli może być świetną zabawą i przynieść wiele satysfakcji, wszystko zależy od naszej kreatywności. Może tak połączyć biel mebli z lśniącą, czarną kuchnią indukcyjną wolnostojącą? Lub też w stonowanym, szarym wnętrzu wyeksponować kuchenkę w kolorze czarny mat. Z pewnością będzie to wyglądało elegancko i klasycznie. Wśród kuchenek indukcyjnych można znaleźć modele zarówno tańsze, jak i te bardziej ekskluzywne. Te drugie zazwyczaj są bardziej designerskie i nowoczesne, z szeregiem funkcji, które znacznie ułatwiają ich użytkowanie. Takie kuchenki są niezwykle efektowne, a gotowanie na nich to prawdziwa przyjemność, zarówno dla naszego żołądka, jak i oka.


OLI