Strona główna Lifestyle Dom Co wyróżnia kolekcje lamp Flos?

Co wyróżnia kolekcje lamp Flos?

229
0
designerskie lampy flos aim
Marka Flos zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji w dziedzinie oświetlenia | fot.: materiał partnera

Aranżacja przestrzeni urosła dziś do rangi sztuki, a oświetlenie może grać w niej pierwsze skrzypce. Nie jest już ważne jedynie to, by lampy w naszym wnętrzu miały prawidłowe rozmieszczenie odpowiadające wydzielonym w przestrzeni strefom i były funkcjonalne. Nowocześnie mieszkanie musi mieć designerskie oświetlenie spójne z wystrojem, które wyróżnia się na tle aktualnych aranżacji. Musi zaskakiwać, uzupełniać, stanowić dekorację. Musi mieć to „coś”. Kolekcje Flos zdecydowanie to mają, zobacz sam.

Lampy Flos – włoskie oświetlenie znane na całym świecie

Marka Flos zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji w dziedzinie oświetlenia. Swój rozwój liczyć może od lat 60. XX wieku, kiedy to bracia Achille i Pier Giacomo Castiglioni oraz Tobia Scarpa stworzyli pierwsze zaskakujące modele Taraxacum i Fantasma. Od tego czasu liczyć można dziesiątki udanych projektów, a Flos stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie oświetlenia. Nowatorskie, przemyślane, funkcjonalne – tak najprościej można by określić lampy Flos. Marzeniem niejednej osoby jest możliwość zastosowania w aranżacji własnego domu oświetlenia Flos. Wprowadza ono oryginalność do wnętrza, a lampy potraktowane mogą być jako funkcjonalne dzieła sztuki.

Flos IC – nastrojowe światło zamknięte w kuli

Niezależnie czy potrzebujesz oświetlenia sufitowego, lampy podłogowej, czy kinkietu, lampy Flos z kolekcji IC spełnią Twoje potrzeby. Kule sprawiające wrażenie balansowania na ramie, to oryginalne lampy do zastosowań w nowoczesnych wnętrzach. Już jeden z modeli w tej serii – lampa podłogowa Flos F3173057 IC F1 potrafi zrobić wrażenie, co dopiero, jeśli w aranżacji pojawi się ich kilka. Niebywale prosta konstrukcja w połączeniu z odpowiednim kolorem i mlecznym kloszem z dmuchanego szkła zapewnia rozproszone światło we wszystkich kierunkach.

Z pomocą lamp Flos IC stworzysz niesamowicie przytulny klimat w swoim salonie, a magiczną atmosferę mogą podtrzymywać zewnętrzne lampy z tej kolekcji. Oświetlenie IC zewnętrzne charakteryzuje się odmiennymi parametrami od lamp wewnętrznych, by sprostało wymogom warunków atmosferycznych. Przez własne okno możesz podziwiać księżyc imitowany przez lampę Flos np. lampę zewnętrzną Flos F012A02C030 IC w kolorze czarnym. W zależności od wybranej ramy lampy (występują najczęściej w trzech wersjach: stal chromowana, czarna rama lub w kolorze złota) dodasz stylu swojemu domowi. Wprowadzisz odrobinę luksusu bądź podkreślisz surowy i minimalistyczny wystrój, wybierając chromowaną stal.

Lampa podłogowa Flos IC w dwóch rozmiarach
Lampa podłogowa Flos IC w dwóch rozmiarach | fot.: materiał partnera

Kolekcja Flos Aim, czyli zwisający kabel to już nie problem

Flos Aim to kolekcja Flos zasługująca na uwagę z wielu względów. Przede wszystkim zastosowano tu niecodzienne rozwiązanie odwracające znaczenie. Na co dzień bowiem staramy się ukryć kable, którym zdarza się zwisać z naszej lampy, tu wręcz na odwrót. Kabel urasta do rangi ozdoby i rozgaszcza się w przestrzeni jako pełnoprawny element. Rzec można, że jest największą ozdobą lamp w kolekcji Flos Aim. Nawiązanie do natury bądź zaczerpnięcie inspiracji ze świata owadów wyszło na dobre Ronanowi i Erwanowi Bouroullec, którzy swoim projektem zyskali sporą sławę. Przypominające kłącza roślin bądź konary rozgałęziającego się drzewa, a niektórym kojarzące się z odnóżami pająka lampy Flos Aim to idealne oświetlenie do nowoczesnego wnętrza. Możliwość łączenia lamp we własne aranżacje, dołączenie rozety i ściemniacza pozwala uzyskać niebanalne oświetlenie sufitowe.

Lampa wisząca Flos Aim
Lampa wisząca Flos Aim | fot.: materiał partnera

Niebiański ogród w Twoim domu? – Kolekcja Flos Skygarden spełnia marzenia. Lampy dla niezdecydowanych

Flos Skygarden to kolekcja łącząca nowoczesność z romantycznym stylem minionej epoki. Sprzeczna z założenia stylistyka zyskuje dzięki Flos uniwersalny charakter, stając się nietuzinkową ozdobą w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Antyczne wzory przypominające sztukaterię znajdujące się wewnątrz klosza oraz nowoczesna powłoka zewnętrzna z aluminium przywodzą na myśl dwa światy, które często próbujemy połączyć. Dziś już nie musimy rezygnować z niczego. Nasza „rozważna i romantyczna” natura w końcu znalazła idealne odzwierciedlenie, które zastosowane we własnym mieszkaniu podkreśli nasz styl. Rzeźbione w gipsowej powłoce roślinne elementy zwrócą uwagę każdego, kto zasiądzie przy stole w naszym salonie, wystarczy podnieść wzrok, by przenieść się do innego świata.

Klosz lampy wiszącej Flos Skygarden
Klosz lampy wiszącej Flos Skygarden | fot.: materiał partnera

Kolekcja Wan i Bellhop – nowoczesne rozwiązania od Flos

Johanna Grawunder tworząc kolekcję Wan, stawiała na prostotę. Zredukowana do minimum forma lamp Flos Wan sprawia, że nic nie rozprasza, liczy się światło. Przypominające kształtem miseczkę (nazwa kolekcji pochodzi prawdopodobnie od japońskiego słowa miska) lampy nie pozostają jednak bez wpływu na wygląd pomieszczenia. Lakierowane na połysk aluminium sprawia, że mimo skromnej formy Wan zwraca uwagę. W białym lub czarnym kolorze będzie idealna do przestrzeni o minimalistycznym wystroju. Takie oświetlenie strefowe spełni swoją funkcję nie tylko w domowym zaciszu. W większej ilości nadaje się do zastosowań komercyjnych.

Lampy wiszące Flos Wan
Lampy wiszące Flos Wan | fot.: materiał partnera
Lampy stojące Flos Bellhop
Lampy stojące Flos Bellhop | fot.: materiał partnera

Bellhop to wyjście z kolekcjami Flos do współczesnego użytkownika. Nowoczesne i wygodne rozwiązanie do domu. Ta niepozorna lampka ładowana jest na USB. Wystarczy, że posiadasz USB typu C i nie ma problemu. 24 godziny działania i możliwość regulacji natężenia światła sprawiają, że ten uroczy grzybek będzie doskonale wyglądał w każdym nowoczesnym domu, a także w ogrodzie. Brązowa, czerwona, biała czy antracytowa lampka Bellhop? Dobierz ją do własnego stylu.


Materiał partnera zewnętrznego