Zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć o kupieniu worków do odkurzacza? Albo wybrać w sklepie takie, które nie pasują do danego modelu? Tradycyjny odkurzacz bez worka jest bezużyteczny, więc takie sytuacje z pewnością sprawiły Ci niemały kłopot. Na szczęście teraz możesz mieć urządzenie, które nie potrzebuje wymiany papierowego pojemnika na kurz i brud.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak działają odkurzacze z pojemnikiem,
  • dlaczego odkurzacz bezworkowy gwarantuje oszczędność pieniędzy,
  • jakie zalety posiada odkurzacz bezworkowy.

Odkurzacze bezworkowe pozornie nie różnią się wizualnie od modeli z wymiennymi workami. Ale jeśli przyjrzysz im się dokładniej, zauważysz zwykle przezroczysty pojemnik na kurz – w modelach bezprzewodowych pionowych zamontowany na zewnątrz urządzenia, w przewodowych czasami także w środku. Takie niewielkie plastikowe pudełeczko z powodzeniem zastępuje worek, a na dodatek ma wiele praktycznych zalet.

Jak działają odkurzacze bezworkowe?

Odkurzacze bezworkowe zasysają zanieczyszczenia i kurz z podłogi oraz dywanu do specjalnej komory. Tam powietrze jest wprowadzane w ruch wirowy. Ogromna siła odśrodkowa oddziela z niego zanieczyszczenia, które zbierają się w pojemniku. Powietrze, zanim wydostanie się na zewnątrz, przechodzi przez specjalny filtr – dlatego jest wolne od zanieczyszczeń.

Jednym z popularnych modeli filtrów, stosowanych na przykład w wielu odkurzaczach marki Zelmer, są filtry HEPA, wykonane ze spiekanego szkła, które nie przepuszcza cząsteczek większych niż 0,3 µm. Zatrzymują więc większość zanieczyszczeń mechanicznych, komórek bakterii i grzybów, a nawet wirusów. Odkurzacz z filtrem HEPA bardzo dobrze sprawdzi się zatem w domach alergików lub tam, gdzie mieszkają dzieci czy osoby starsze.

Dobry odkurzacz bezworkowy – oszczędność pieniędzy, czasu i miejsca

Zasada jest prosta – nie kupujesz worków, nie wydajesz pieniędzy! Jednorazowe papierowe torby to w dłuższej perspektywie spory wydatek, którego z łatwością unikniesz, wybierając dowolny model odkurzacza bezworkowego. Pośrednim rozwiązaniem jest worek tekstylny, który jednak nie jest zbyt higieniczny, a do tego i tak trzeba go wymieniać od czasu do czasu.

Wybór urządzenia bezworkowego to dla Ciebie także oszczędność czasu, którego nie będziesz już spędzać na kupowaniu i dopasowywaniu worków do swojego starego odkurzacza. Część z zaoszczędzonych w ten sposób cennych minut przeznacz na regularne opróżnianie i mycie pojemnika – pamiętaj, że zgromadzone w nim śmieci mogą nie tylko brzydko pachnieć, ale też stać się siedliskiem bakterii oraz roztoczy.

Jeśli zależy Ci na oszczędności przestrzeni w mieszkaniu, z pewnością znajdziesz idealny dla siebie mały odkurzacz bezworkowy. Nowoczesne modele bezprzewodowe z pojemnikiem na zanieczyszczenia zajmują naprawdę mało miejsca, a są równie skuteczne, co większe modele z kablem.

Odkurzacze bezworkowe – inne zalety

Oszczędności związane z wyborem odkurzacza bezprzewodowego to jeszcze nie wszystko, co zyskujesz. Inne zalety takiego urządzenia to:

  • wygoda – w każdej chwili bez otwierania sprawdzisz poziom zapełnienia zbiornika na kurz i zanieczyszczenia,
  • higiena – po opróżnieniu pojemnika na kurz wypłucz go wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń i poczekaj, aż wyschnie – to wystarczy, aby go skutecznie oczyścić z wszelkich zabrudzeń i bakterii,
  • dbałość o środowisko – odkurzacze bezworkowe nie mają wymiennych zbiorników na kurz i brud, więc redukują ilość produkowanych odpadów do zera.

Mocny odkurzacz bezworkowy z powodzeniem poradzi sobie ze sprzątaniem w Twoim domu równie dobrze, co tradycyjny – a może nawet lepiej! W dłuższej perspektywie oszczędzisz dzięki niemu pieniądze i wesprzesz środowisko naturalne. Sprawdź ofertę odkurzaczy Zelmer i wybierz model bezworkowy dla siebie.


Materiał partnera zewnętrznego