Strona główna Lifestyle Dom Ceramika bolesławiecka czyli połączenie tradycji i sztuki

Ceramika bolesławiecka czyli połączenie tradycji i sztuki

152
0
ceramika bolesławiec
Rzemiosło artystyczne to przedmioty z duszą, które nadadzą wyjątkowego charakteru każdej okazji | fot.: materiał partnera

Ceramika z Bolesławca to ważny punkt artystyczny na mapie miasta. Są one znane na całym świecie, a dzięki temu, że produkuje je rodzinna manufaktura z Bolesławca, zyskują wyjątkowego charakteru, są oryginalne i unikatowe. Produkty mają wyjątkowy piękny design i materiały wysokiej jakości wolne od metali ciężkich. Artyści zajmujący się zdobieniami, ręcznie malują wyjątkowe wzory, dostosowane do wymagań nowoczesnych Klientów.

Oryginalność to ważna sprawa, szczególnie w czasach gdy każdy może kupić taki sam kubek, talerz czy całą zastawę stołową w sieciówce. Rzeczy dobrej jakości zyskują drugie życie w rękach kolejnych pokoleń. Czym wyróżnia się ceramika bolesławiecka?

Tradycyjna ceramika o wyjątkowej jakości

Ceramika z Bolesławca to ważny punkt artystyczny na mapie miasta. Są one znane na całym świecie, a dzięki temu, że produkuje je rodzinna manufaktura z Bolesławca, zyskują wyjątkowego charakteru, są oryginalne i unikatowe. Produkty mają wyjątkowy piękny design i materiały wysokiej jakości wolne od metali ciężkich. Artyści zajmujący się zdobieniami, ręcznie malują wyjątkowe wzory, dostosowane do wymagań nowoczesnych Klientów. Te małe arcydzieła są odporne na wysokie i niskie temperatury, a ich estetyczny wygląd sprawia, ze mają zwolenników nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ceramika artystyczna z Bolesławca, spodoba się tym, którzy lubią otaczać się estetycznymi rzeczami.

Ceramika artystyczna to sztuka, która podoba się ludziom w każdym wieku. Obecnie ciężko jest znaleźć coś oryginalnego i o wysokiej jakości, a bolesławska ceramika jest odpowiedzią na powtarzalność wzorów i podejście sieciowych sklepów. Nie znajdziemy tu dwóch takich samych sztuk, dlatego możemy mieć pewność, że kupujemy coś oryginalnego, w co został włożony wysiłek i serce. Możemy cieszyć się widokiem pięknej zastawy stołowej, wiedząc o wysokiej jakości i precyzyjnym podejściu artystów. Warto wiedzieć, że ceramika z Bolesławca posiada aż 150 wzorów dekoracji. Świadczy to o pasji artystycznej twórców i sprawi, że każdy musi znaleźć coś dla siebie wśród wielu wzorów.

Jakie wyroby ceramiczne warto wybrać?

Wszystko zależy od upodobań Klienta. Ceramika kojarzy się z tradycyjną zastawą stołową, ale jest to jedynie pierwsze skojarzenie, bo sztuka ceramiki poszła już dawno do przodu. Co oferuje nam ceramika z Bolesławca? Na przykład kubki ceramiczne to produkt, który każdemu się przyda, czy jako ozdoba przeszklonego regału czy jako ulubiony kubek. Kubki w kształcie beczki, odwróconego dzwonka, a może kubek do cappuccino z łyżeczką? Każda sztuka jest unikalna, bo robiona ręcznie, zatem będzie idealna na prezent dla bliskiej osoby lub dla nas samych. Rodzine przyjęcie, obiad z przyjaciółmi, a może urodziny w domu? Każda okazja jest dobra, aby otaczać się pięknymi rzeczami.

A może sprawić sobie efektowny ceramiczny czajnik? Czajniki są nie tylko piękne, ale i funkcjonalne, dzięki glinie kamionkowej, która dobrze trzyma ciepło. Uświetnią przyjęcia rodzinne, ale i mogą być z powodzeniem używane na co dzień. Filiżanki ceramiczne z Bolesławca to z kolei fantazyjne zdobienia, farby naturalnego pochodzenia i duża stabilność. Przy tym dobrze utrzymują temperaturę i są odporne na środki chemiczne. Eleganckie filiżanki to piękna ozdoba do picia kawy czy herbaty dla całych pokoleń. Półmiski dekoracyjne w kształcie gwiazdy, nadadzą charakteru przyjęciom domowym i sprawią, że goście na pewno zwrócą na nie uwagę. Będą niezastąpione na święta, gdzie można na nich rozłożyć na przykład sery, wędliny i jajka. W Polsce tradycja świąteczna jest tak silna, że posiadanie takich ozdób jest wręcz w dobrym tonie. Goście poczują się wyjątkowo w otoczeniu tak estetycznych i pięknych przedmiotów. 

Wyjątkowe prezenty ceramiczne dla najbliższych

Jeśli szukamy prezentu ślubnego, rocznicowego czy dla seniora, wybór porcelany z Bolesławca czy ceramiki z Bolesławca na wyprzedaży, będzie trafiony. Rzemiosło artystyczne to przedmioty z duszą, które nadadzą wyjątkowego charakteru każdej okazji. Poza tym ich jakość, kształtowana dzięki pradawnej tradycji, kontynuowanej przez rodzinny biznes, pozwoli cieszyć się prezentem na długie lata. Naprawdę warto skusić się na oryginalne, artystyczne produkty zamiast kolejnych, nijakich i powtarzalnych naczyń kuchennych z sieciówek. Takie prezenty znaczą więcej niż kolejne vouchery na zakupy, czy po prostu gotówka. Są to tak zwane prezenty od serca, które jako piękna ozdoba w domu, będą przypominały o osobie, która nas nimi obdarowała. 

Wiedza technologiczna w połączeniu z zacięciem artystycznym, doprowadziły do powstanie szerokiej gamy produktów ceramicznych. Filiżanki, czajniki, wazony, talerze, ceramika ze szkłem, to wszystko można znaleźć w sklepie z ceramiką z Bolesławca. Warto również odwiedzić sklepy z ceramiką w Bolesławcu i na żywo zobaczyć te małe arcydzieła. Czasem wizyta w sklepie stacjonarnym, pozwoli szybciej się zdecydować i ocenić jakość produktów na żywo. 

Materiał partnera