Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen emocji, wzruszeń i wspomnień o tych, których już dawno nie ma. To wyjątkowa chwila, na którą wszyscy czekają z niecierpliwością. To także moment obdarowywania siebie nawzajem, jako wyraz miłości i wdzięczności za obecność. Chcesz podarować ukochanej osobie coś niezwykłego i niepowtarzalnego? Zrób na święta prezent DIY! Sprawdź te pomysły.

Upominki DIY, czyli wykonane samodzielnie, to wyjątkowe podarunki, które zawsze chwytają za serce – niezależnie od okoliczności czy wieku obdarowanego. Wręczenie takiego prezentu to doskonały sposób, aby dać wyraz uczuciom, jakimi darzysz drugą osobę i pokazać, jak bardzo Ci na niej zależy.

Jakie prezenty DIY zrobić na święta?

Zastanawiasz się, jakie upominki DIY mogłyby sprawić radość Twoim bliskim? Świetnie sprawdzą się takie, które przywołują wspomnienia, czyli zdjęcia. Jednak nie mogą to być przypadkowe fotografie. Najlepiej, jeśli będą przedstawiać Cię razem z ukochaną osobą podczas wyjątkowych chwil.

Oto co możesz z nich zrobić.

Świąteczny łańcuch ze zdjęć – uroczy i romantyczny prezent

Zdjęcia na choince zamiast klasycznego łańcucha? To doskonały pomysł, aby urozmaicić klasyczną dekorację drzewka! Zastanawiasz się, jak go zrobić? Wykorzystaj do tego np. Instapack oferowany przez Foto FujiFilm. W pakiecie znajdziesz jutowy sznurek, klipsy i odbitki 10×10 cm wydrukowane na wysokiej jakości papierze. Wystarczy przypiąć fotografie chronologicznie, aby stworzyć efektowny łańcuch wypełniony po brzegi wspomnieniami.

Zdjęcia drukowane są na błyszczącym lub matowym papierze, dzięki czemu możesz sam zdecydować, czy chcesz, żeby odbijały się w nich światełka, czy też nie. Każdy typ papieru zapewnia wysoką odporność obrazu na blaknięcie, nawet przy długiej ekspozycji na światło. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że fotografie po świętach będą wyglądać gorzej.

Tak przygotowany upominek włóż ostrożnie do pudełka i otul papierem, aby zdjęcia się nie pogięły!

Album scrapbooking – upominek pełen wspomnień i emocji

Album na fotografie to bardzo częsty upominek na święta. Nic dziwnego. To zachęta do wywoływania zdjęć i przypomnienia sobie pięknych wspomnień. Jednak, żeby Twój prezent nie był taki, jak wszystkie, zamiast wręczać pustą książkę, zdecyduj się na album wykonany metodą scrapbookingu.

Polega to na:

  • wyklejeniu stron zdjęciami w kolejności chronologicznej – możesz sięgnąć nie tylko po wspólne fotografie, ale także np. miejsc, gdzie byliście razem, czy posiłków, które wspólnie jedliście,
  • opisaniu przedstawionych wydarzeń i emocji, które Ci wtedy towarzyszyły,
  • udekorowaniu całości różnymi drobiazgami, np. tasiemkami, naklejkami, kolorowymi papierami, ozdobnymi taśmami itp.

Możesz wykonać album tematyczny, np. wakacyjny, urodzinowy, z całego roku, a nawet całej Waszej znajomości. Pamiętaj, że wykonanie takiej pamiątki wymaga dużo czasu, dlatego warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę!

Stwórz niepowtarzalny upominek DIY dla ukochanej osoby, a wywołasz u niej łzy wzruszenia. Warto się postarać, żeby to przeżyć.

Materiał partnera