Strona główna Lifestyle Dom 5 rzeczy, które warto wiedzieć wybierając odkurzacz robot

5 rzeczy, które warto wiedzieć wybierając odkurzacz robot

43
0
matka z dzieckiem i sprzątający odkurzacz automatyczny
Jeśli w Twoim domu jest kilka różnych typów podłóg - wykładziny, dywany, panele, czy też płytki - wybierz model odkurzacza robota, który będzie obsługiwał wszystkie rodzaje powierzchni | fot.: materiał partnera

Robot odkurzający to sprzęt, który coraz częściej pojawia się w naszych domach. Fantastycznie wyręcza nas w codziennym odkurzaniu – podłogi są perfekcyjnie czyste, a my nie musimy wkładać w to żadnego wysiłku. Posiadacze tego typu sprzętu podkreślają, że odkurzacz robot to przede wszystkim oszczędność czasu. Doskonała inwestycja? Z pewnością. Jeśli i Ty planujesz zakup robota, mamy dla Ciebie kilka istotnych faktów, które na pewno warto poznać.

1. Imponująca skuteczność odkurzania

Myślisz, że nikt, ani nic nie posprząta tak dokładnie, jak Ty? Otóż odkurzacz robot może okazać się dokładniejszy w odkurzaniu, skuteczniejszy i… niestrudzony. Wysokiej klasy sprzęt tego typu wykrywa brud i kurz, dociera do zakamarków i kątów, sprząta wzdłuż krawędzi i pod meblami. A gdy rozładuje mu się akumulator, powróci do bazy, naładuje go i przystąpi ponownie do sprzątania dokładnie w tym miejscu, w którym przerwał pracę. I tak każdego dnia!

Istotne jednak, aby wybrać sprzęt wyposażony w zaawansowaną technologię. Jedynie wysokiej klasy robot zapewni skuteczność odkurzania, jakiej oczekujesz. Taki robot stworzy dodatkowo mapę Twojego domu, zaadaptuje się do poszczególnych pomieszczeń i będzie zawsze wiedział, jakie powierzchnie są już odkurzone, a jakimi jeszcze musi się zająć.

2. Funkcja automatycznego opróżniania pojemnika z zanieczyszczeniami

Jeśli poszukujesz najwygodniejszej opcji, wybierz odkurzacz robot, który będzie automatycznie opróżniał pojemnik do stacji z funkcją automatycznego usuwania brudu. W praktyce oznaczać to będzie nawet kilka wolnych tygodni – od odkurzania oczywiście, ale i od konieczności pozbywania się zanieczyszczeń. Wysokiej klasy modele oferują dodatkowo specjalne rozwiązania w zakresie szczelności. To pewność, że nic nie wydostanie się z pojemnika na zewnątrz.

3. Duża moc plus wysokowydajny system filtracji

Wybierając robot odkurzający o dużej mocy ssania i z zaawansowanym systemem wielostopniowej filtracji, zyskasz pewność perfekcyjnej czystości. Kurz, włosy i sierść zwierząt, a nawet trudniejsze zabrudzenia, w tym te zgromadzone we włóknach dywanów i wykładzin, z pewnością zostaną usunięte. To dobra wiadomość zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci, które bawią się na podłodze, lub gdy ktoś z domowników jest alergikiem. Wybierając sprzęt szukaj modeli, które wyposażone są w filtry przechwytujące 99% pyłków, roztoczy oraz innych alergenów.

4. Funkcja dodatkowego cyklu sprzątania

Wybrane modele robotów odkurzających mogą zostać tak zaprogramowane, aby podczas sprzątania uwzględnić Twoje szczególne potrzeby lub preferencje. Chodzi tutaj np. o dodatkowe cykle odkurzania w okresie intensywnego pylenia roślin. W sytuacji, w której ktoś z domowników cierpi na alergię, takie rozwiązanie może zdecydowanie poprawić codzienny komfort.

5. Odkurzanie wszystkich typów podłóg

Jeśli w Twoim domu jest kilka różnych typów podłóg – wykładziny, dywany, panele, czy też płytki – wybierz model odkurzacza robota, który będzie obsługiwał wszystkie rodzaje powierzchni. Ważne, aby wybrany sprzęt potrafił automatycznie dostosowywać się do konkretnej podłogi.

Materiał partnera