Każda nieoczekiwana, nawet najdrobniejsza zmiana na skórze wywołuje u ludzi niepokój, stres oraz dyskomfort. Dlatego z wizytą u specjalisty nie zwlekamy. Oczekujemy natychmiastowych efektów, które przywrócą nasze ciało do „normalności”. Widoczne gołym okiem zmiany na naszym ciele przekładają się na funkcjonowanie w życiu codziennym – osobistym jak i służbowym, dlatego w dobie dzisiejszego rynku usług medycznych ludzie przeważnie szukają nagłej pomocy prywatnie ze względu na brak wydłużonego czasu oczekiwania, odsuwając pomoc refundowaną przez NFZ na dalszy plan.

Niezależnie od tego, czy zapisaliśmy się prywatnie do specjalisty i tym samym zdecydowaliśmy ponieść koszty takiej wizyty, czy obraliśmy opcję wizyty refundowanej przez NFZ, powinniśmy wiedzieć jak przygotować się do spotkania z lekarzem. Elementarna wiedza umożliwi skorzystanie z usługi w najszerszy sposób, a przede wszystkim ułatwi nam pozbycie się niechcianego problemu.

Przede wszystkim ważna jest świadomość, że przygotowanie do wizyty u specjalisty należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Każdorazowa wizyta u lekarza wielu osobom może kojarzyć się ze stresem, emocjami i krępacją, dlatego bardzo często zdarza się nam zapomnieć o podstawowych informacjach, które z punktu widzenia lekarza nie mogą zostać pominięte.

Po pierwsze warto zanotować informacje istotne dla przebiegu wizyty. Należy dokładnie określić cel naszej wizyty. Co nam dolega? Jakie dolegliwości odczuwamy? Kiedy pojawiły się pierwsze objawy ? Czy odczuwalne objawy nasilają się, ustają albo jak często występują?

Po drugie nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą poprzednich wyników badań oraz poinformowaniu lekarza o dotychczasowym leczeniu. Nie należy pomijać informacji o zażywanych przez siebie lekach, chorobach przewlekłych, na które cierpimy lub chorobach, które występują w naszej rodzinie. Znacznie przyspieszy to przebieg takiej wizyty i ułatwi diagnozę oraz ewentualne zalecenia co do dalszego leczenia.

Innym aspektem jest przygotowanie się do wizyty pod kątem praktycznym. W dniu wizyty miejsce zmienione chorobowo wystarczy jedynie oczyścić – najlepiej wodą i mydłem. Pod żadnym pozorem nie można stosować bezpośrednio na nie żadnych maści lub kremów. Zastosowane w niewłaściwy sposób preparaty mogą utrudnić badanie i całkowicie uniemożliwić pobranie materiału biologicznego do badań.

W dobie Internetu pacjenci bardzo często samodzielnie sięgają po wiedzę diagnozując swoje problemy na forach, czytając porady innych pacjentów lub nawet konsultują się z „lekarzem” za pośrednictwem czatu. Jest to naturalne, że w przypadku zagrożenia każde źródło pomocy jest dla nas ważne. Kiedy już zdecydujemy się na wpisanie do przeglądarki internetowej „naszego problemu” musimy pamiętać, że nie każda strona jest wiarygodnym źródłem informacji, a szczególnie z dziedziny medycyny. Starajmy się wybierać artykuły opatrzone nazwiskiem lekarzy, lub fora internetowe, na których udzielają się osobiście specjaliści. Nie należy całkowicie ufać treściom ujawnionym przez innych anonimowych pacjentów, a na pewno nie można leczyć się na własną rękę bez konsultacji ze specjalistą.

Jeżeli wizytę chcemy odbyć bezpłatnie, należy udać się do lekarza rodzinnego, który wyda nam odpowiednie skierowanie. Następnie możemy zarejestrować się i zapisać na wizytę w poradni dermatologicznej.

Jeżeli natomiast chcemy zaoszczędzić nasz czas i przyspieszyć wizytę u specjalisty, to Centrum Medyczne DP MED umożliwia nam sprawny i łatwy sposób skorzystania z usług medycznych. Bez skierowania, za pośrednictwem strony internetowej możemy zapisać się na wizytę do lekarza w ciągu kilku najbliższych dni. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania niezbędnych badań na miejscu. Oferta obejmuje zarówno wizyty odpłatne, jak i refundowane przez NFZ. Personel tworzą lekarze, którzy na co dzień pracują w szpitalach specjalistycznych, co dodatkowo zapewnia nam gwarancję kompleksowej i profesjonalnej opieki.


Materiał partnera zewnętrznego