Strona główna Zdrowie Odchudzanie na bieżni w ziemi: zrzuć 5 kg w miesiąc – to...

Odchudzanie na bieżni w ziemi: zrzuć 5 kg w miesiąc – to możliwe

565
0
Kobieta trenuje na bieżni
Bieganie redukuje stres, poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie, poprawia ogólną kondycję oraz stan zdrowia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bieganie redukuje stres, poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie, poprawia ogólną kondycję oraz stan zdrowia. Jest też najszybszą i najłatwiejszą drogą do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Tylko jak zacząć, by się nie zniechęcić i nie zrobić sobie nieświadomie krzywdy? Wiele osób zaczyna zbyt intensywnie, przy tym wybiera nieodpowiednie obuwie i co najgorsze – biega po twardych nawierzchniach, takich jak asfalt czy chodniki. Taki zestaw w najlepszym wypadku może nas skutecznie zniechęcić do sportu na długi czas, w najgorszym może stać się źródłem kontuzji i kłopotów ze stawami.

Na szczęście istnieją bieżnie, które na siłowniach cieszą się niesłabnącą popularnością, a w ostatnim czasie co raz więcej ludzi decyduje się też na zakup bieżni do domu. Jest to sprzęt bezpieczny dla naszego zdrowia, pozwala na treningi niezależnie od pogody, a przy tym pozwala błyskawicznie zredukować wagę. Niewątpliwą zaletą bieżni jest to, że amortyzuje nasze kroki, co zmniejsza ryzyko kontuzji. Dowiedz się jak wybrać odpowiednią bieżnię elektryczną do biegania?

Odchudzanie na bieżni

Każdy trening powinien rozpoczynać się rozgrzewką i kończyć rozciąganiem. Nie należy tego pomijać, ponieważ znacznie zmniejszy to efektywność naszych ćwiczeń i spowoduje, że organizm nie będzie regenerował się jak należy. Przygodę z bieganiem na bieżni można zacząć od marszu i truchtu, pamiętając by trwały minimum 30 minut, gdyż dopiero po tym czasie organizm zaczyna spalać zapasy tłuszczu. Stopniowo oswajajmy organizm ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym, sukcesywnie zwiększając tempo, by potem móc rozpocząć treningi najbardziej efektywne, które stanowią najszybszą drogę do osiągnięcia wymarzonej sylwetki-interwały.

Interwały w skrócie

Biegi interwałowe polegają na przeplataniu się tempa wolnego z bardzo szybkim, przykładowo dziesięciosekundowy sprint na zmianę z trzydziestosekundowym truchtem. Możliwość dopasowania prędkości na bieżni elektrycznej bardzo ułatwia trzymanie się narzuconego tempa, co wpływa na zwiększenie efektywności ćwiczenia. Jeśli decydujemy się na taką formę treningu, pamiętajmy, by nie trwał on dłużej niż 25 minut.

Osobom początkującym zaleca się wykonywanie około pięciu takich interwałów, z czasem można zwiększyć ich ilość, jednocześnie dążąc do wydłużenia czasu sprintu, a skrócenia truchtu. Największą zaletą interwałów jest to, że jeszcze długo po skończonym treningu tkanka tłuszczowa jest spalana przez organizm. Musimy jednak zachować zdrowy rozsądek i trenować 3 do 5 razy w tygodniu, aby nasze ciało miało czas na regenerację i odpoczynek, gdyż przetrenowanie może przynieść odwrotny skutek i zahamować proces odchudzania.

Wybierz idealną bieżnię dla siebie i zacznij przygodę z odchudzaniem już teraz: https://prosportowy.pl/16-bieznie-elektryczne.


Materiał partnera zewnętrznego