Płaski brzuch. Te dwa słowa są dla wielu z nas marzeniem. Smukła sylwetka, jędrne ciało, wyrzeźbione mięśnie. Kto z nas nie chciałby się tym pochwalić? Dzisiejsze czasy bardzo mocno przywiązują uwagę do wyglądu. Lato zbliża się podstępnie a wraz z nim możliwość pokazania siebie. Może warto już dziś zadbać o siebie i zrzucić trochę kilogramów, w tym tłuszczyk z brzucha?

Spalanie tłuszczu z brzucha

Każdy kto chce schudnąć od razu chciałby mieć płaski brzuch. To on stał się synonimem pięknej sylwetki. Jednak zastanówmy się chwilę: jeżeli chcemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów musimy zacząć nad sobą pracować. Kluczową i najważniejszą rolę odgrywają dwie kwestie. Zdrowa dieta i wymagający trening. Pamiętajmy, nie da się spalić tłuszczu z samego brzucha. Nasz organizm jest wspaniałą maszyną, ale za to bardzo skomplikowaną. Nie da się zrobić tak, aby jak za naciśnięciem magicznego guziczka, zniknął nam tłuszczyk z brzucha. Tylko ciężka, staranna i sumienna praca nad sobą da nam wymierne korzyści. Zatem zacznij już dziś!

Dieta i trening

Jesteś tym co jesz! Więc jeżeli twoje jedzenie składa się w głównej mierze z produktów bogatych w tłuszcze i węglowodany, oraz jesz wiele rzeczy wysoko przetworzonych,  musisz to koniecznie zmienić. Zacznij przyrządzać posiłki samodzielnie w domu. Jeżeli nie masz żyłki kulinarnej posiłkuj się przepisami z Internetu. To właśnie w nim można znaleźć skarbnicę wiedzy na temat diety. Nie musisz od razu kupować gotowych przepisów, znajdź jakieś darmowe, zastanów się czy ci odpowiadają i idź do kuchni je wypróbować. Większość dań przygotowanych w domowym zaciszu będzie bogatsza w składniki odżywcze niż na przykład gotowe dania dostępne w sklepie. Pamiętaj też o zmniejszeniu swoich porcji. Ciekawą i wartą przetestowania praktyką jest zastąpienie dużych talerzy tymi mniejszymi. Nie dość, że niejako zmuszeni będziemy do nałożenia mniejszych porcji, to nasz mózg widząc wypełniony po brzegi talerz (to nic, że będzie on mniejszy) będzie „myślał”, że zjadł dużą porcję.

Trening jest nieodzownym elementem odchudzania. Aby zgubić nadmierne kilogramy warto zastanowić się nad ćwiczeniami cardio. Są to takie ćwiczenia, które utrzymują tętno na średnim poziomie. Jako świetne przykłady można podać jazdę na rowerze czy pływanie. Uprawiając te dwa sporty jesteśmy najmniej narażeni na kontuzje. Ale jeżeli twoim argumentem jest brak czasu na uprawianie jakiegokolwiek sportu, zacznij chociażby od kilku spacerów w tygodniu. Nie wymagają one żadnego przygotowania, a jeżeli będziesz sumiennie stosował dietę i chociaż trochę się ruszała, zaczniesz chudnąć. Nie zgubisz od razu tłuszczu z brzucha, ale twój organizm będzie coraz wytrzymalszy i zdrowszy.

Jeżeli zaczniesz już dziś zmieniać siebie z całą pewnością zdążysz do lata z wymarzoną sylwetką. Pamiętaj jednak, że efekty nie pojawiają się z dnia na dzień. Musisz być cierpliwa i sumienna. To jest cały klucz do sukcesu.


DSA