Zdrowa i szczupła sylwetka jest marzeniem wielu kobiet. Niestety bywa, że walka o nią, jest prawdziwą walką z wiatrakami. Dieta za dietą, a waga stoi w miejscu, albo rośnie? Zapewne powodem, takiego stanu rzeczy są błędy żywieniowe, jakie popełniamy na co dzień. Pytanie zatem, jak szybko i bez efektu jojo zgubić nadprogramowe kilogramy i cieszyć się zdrowiem?

Regularne posiłki to podstawa

Regularne posiłki, to zdecydowanie droga do osiągnięcia sukcesu w walce z nadprogramowymi kilogramami. W dzisiejszych czasach stres, praca po godzinach i zbyt wiele obowiązków, sprawiają, że większość z nas zapomina o systematycznym odżywianiu. Często jemy późno albo podjadamy wieczorami, co później fatalne odbija się nie tylko na naszym wyglądzie, ale również zdrowiu. Dlatego tak ważne, aby jeść o ustalonych porach dnia. Oprócz tego koniecznością jest zwrócenie uwagi na jakość pożywienia oraz jego ilość. Dietetycy do znudzenia powtarzają – porcje powinny być małe i bogate w wartości odżywcze, ale częste i tej zasady trzeba się trzymać. Niestety, w dobie, kiedy cierpimy na brak czasu dla rodziny i znajomych, bywa, że trudno go również wygospodarować na przygotowanie, odpowiednio zbilansowanych posiłków. I dlatego też warto zajrzeć na https://www.nutridieta.pl/catering-dietetyczny-katowice/. Tu specjaliści znający się na rzeczy, pomogą w odzyskaniu szczupłej i zdrowej sylwetki. Dzięki przygotowanym przez nich zdrowym daniom, spożywanym systematycznie, szybko osiągniemy pożądane efekty. Każdy klient ma również możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie diety.

Aktywności nigdy nie za dużo

Oprócz odpowiednio zbilansowanej diety i idących za tym regularnie spożywanych posiłków ważną rzeczą jest postawienie na aktywność fizyczną. Regularny ruch, (mogą być to na początku spacery, później bieganie, rower, basen, czy też ćwiczenie w grupie na siłowni) pozwoli zarówno schudnąć, jak i wyrzeźbić sylwetkę. Dodatkowo odbije się on pozytywnie na naszym zdrowiu, korzystnie wpływając nie tylko na kondycję fizyczną, ale również na samopoczucie. Pamiętajmy, ruch to endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Aż trudno uwierzyć, że tak niewiele potrzeba, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów i odzyskać piękną i zdrową sylwetkę. Ruch w połączeniu z regularnie spożywanymi i dobrze zbilansowanymi posiłkami to jedyna droga do sukcesu.


Materiał partnera zewnętrznego