Niejednokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy z obecności pasożytów w naszym organizmie. Często o tym, że nam towarzyszą dowiadujemy się w zaawansowanym stadium, gdy pojawia się ból i złe samopoczucie. Zagrożenie ,,złapania” pasożyta czyha na nas każdego dnia. Nie żyjemy przecież w sterylnych warunkach. Brak przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z ogólną higieną ciała oraz higieną pożywienia sprawia, że z łatwością atakują ludzki organizm. Wiadomym jest, że o wiele łatwiejsza jest odpowiednia profilaktyka niż ewentualne leczenie, które w wielu przypadkach należy dla bezpieczeństwa powtarzać. Jak pozbyć się problemu pasożytów opowiemy w dzisiejszym artykule!

Jak niegdyś twierdzono, problem pasożytów w obecnych czasami miał być stanowczo zażegnany. Dzięki szerokiej wiedzy na ich temat zdobywanej przez lata, człowiek chciał pozbyć się możliwości zarażenia pasożytami i wyeliminować na stałe ich obecność. Niestety z biegiem lat badań nad pasożytami opracowano setki sposób walki z nimi, jednak w tym czasie one także nie próżnowały. W swoim zakresie i dużej woli przetrwania mutowały się, regularnie uodparniając się na coraz to nowe rozwiązania człowieka.

Do najczęściej spotykanych pasożytów zalicza się:

 • tasiemca
 • owsiki
 • glistę ludzką
 • włosówka
 • bąblowiec

Problem pasożytnictwa pojawia się kiedy jeden z dwóch organizmów czerpie wyraźną, jednostronną korzyść z drugiego i działa na jego szkodę. W odniesieniu do konkretnego przypadku, to pasożyt jako nieproszony gość pojawia się w organizmie człowieka, zadomawia się w nim, czerpie z niego wszystkie związki potrzebne mu do życia, wyjaławiając w ten sposób organizm żywiciela i działając na niego destrukcyjnie.

Objawy obecności pasożytów:

 • bóle brzucha lub konkretnych narządów układu pokarmowego
 • złe samopoczucie
 • problemy gastryczne
 • rozdrażnienie
 • bóle głowy
 • ospałość
 • problemy skórne
 • wypadanie włosów, rozdwajanie się paznokci
 • bóle mięśni i stawów

Rozwiązaniem na problem posiadania pasożytów jest w pierwszej kolejności jasno sprecyzowana diagnoza potwierdzająca problem, a następnie podjęcie leczenia. Co do punktu drugiego czyli terapii istnieje wiele jej metod. Ważne jednak, aby przy wyborze sposobu leczenia pamiętać, aby był on w skuteczny i jednocześnie niszcząc pasożyty nie niszczył naszego organizmu.

Rozwiązaniem jest medycyna naturalna oferująca preparaty opracowane na bazie ziół. Przykładem aktywnie działającej od lat firmy oferująca preparaty płynne i w formie tabletek przeciwdziałające pasożytom jest firma Invent Farm. Swoją popularność na rynku zyskała właśnie dzięki ParaFarm, który pomaga oczyścić organizm z pasożytów. Dostępność produktu jest bezproblemowa – znaleźć go można w wiodących sklepach zielarskich, aptekach oraz w sklepie on-line producenta.

Stosując jakąkolwiek kuracją przeciw pasożytniczą należy bezwzględnie pamiętać, aby przyjmowane produkty pochodziły ze sprawdzonego źródła a ich dawkowanie było zgodne z zaleceniami zawartymi w ulotce lub na opakowaniu.

W zależności od stadium problemu obecności pasożytów w organizmie, długość i intensywność terapii różni się i często wymaga indywidualnej modyfikacji. Jeśli jednak decydujemy się na leczenie, warto jest stosować się do zaleceń i nie przerywać procesu terapii, a w razie konieczności powtórzyć ją według wskazania. Pomimo dużej dostępności preparatów na pasożyty na rynku nic nie zastąpi odpowiedniej profilaktyki.

Więcej porad na blogu Invent Farm.


Materiał partnera zewnętrznego