Jeśli marzysz o poprawie sylwetki przed nadejściem lata – to jest to ostatnia chwila, żeby zacząć uprawiać aktywnie sport. Dziś przedstawiamy ćwiczenia z gumami. Z artykułu dowiesz się, dlaczego warto włączyć je do treningu oraz jaki rodzaj wybrać, aby jak najbardziej odpowiadał Twoim potrzebom.

Gumy treningowe – co to takiego?

 
To bardzo użyteczne akcesorium do ćwiczeń weszło szturmem do świata aktywnych sportowo ludzi kilka lat temu i wszystko wskazuje na to, że nie opuści go już nigdy. Czym są zatem gumy do ćwiczeń? Ich konstrukcja jest to po prostu wykonane opaski z gumy o odpowiedniej szerokości i długości. Ich praktyczność polega na zastępowaniu wszelkich hantli oraz ciężarów wykorzystywanych w siłowni – a co za tym idzie, daje to możliwość przeprowadzenia treningu w domu.

Rodzaje gum

Jak pewnie się domyślasz, rodzajów gum treningowych jest naprawdę sporo. Można jednak podzielić je ogólnie na ich podatność na rozciąganie. Im są trudniejsze do rozciągnięcia, tym trudniejszy z ich udziałem będzie trening. Bandy oporowe, jak się zwykło na nie mówić, nie muszą być wykonane z gumy – na rynku są dostępne również wersje wykonane z rozciągliwego materiału. Przy zakupie bandy sprawdź opinie użytkowników – dowiesz się z nich jakiej jakości są gumy, które zamierzasz kupić.

Dlaczego warto ćwiczyć z bandami?

Odpowiedź jest prosta – są bardzo uniwersalne, zabierzesz je w każde miejsce, a do treningu oprócz nich wymagane są jedynie buty treningowe damskie i lekki strój. Jako że są sprzedawane zazwyczaj w zestawach, spokojnie dobierzesz moc rozciągania do swoich możliwości fizycznych – rozwiązuje to problem zmieniania nieporęcznych hantli. Jeśli ćwiczysz w domu, to przechowywanie takich band nie zajmie Ci w ogóle miejsca, zmieścisz je do każdego pudełka lub szuflady.

Jak ćwiczyć z gumami?

 
Z pewnością na internecie znajdziesz w pełni ułożone treningi przy wykorzystaniu tego akcesorium do ćwiczeń. Można wykorzystać je do ćwiczeń niemalże każdej partii mięśni, a dodatkowym ich atutem jest wręcz zmuszanie ćwiczącego do w pełni wykorzystywaniu mięśni – wszystko to za sprawą wkładania stałej siły w rozciąganie gumy. Takie ćwiczenia można przeprowadzić dużo dokładniej niż podnoszenie hantli. Jeśli więc pragniesz zbudować zgrabną sylwetkę przed nadejściem lata – jest to doskonały sposób na osiągnięcie zamierzonego efektu. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę to regularne ćwiczenia i odpowiednie odżywianie.

Czy zatem warto ćwiczyć, wykorzystując przy tym bandy? Jasne, że tak! W gruncie rzeczy każda forma aktywności jest dobra dla naszego ciała. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie chcesz udać się na siłownię i wolisz trenować w zaciszu domowym – to jest to idealny sposób, aby nie musieć kupować specjalistycznych przyrządów czy też hantli i sztang, które nie dość, że są drogie to jeszcze zajmują bardzo dużo miejsca w mieszkaniu.


Materiał partnera zewnętrznego