Niewiele jest osób, których włosy są całkowicie bezproblemowe – zdrowe, lśniące, sprężyste i jedwabiście miękkie. Większość pań ma problemy z kosmykami, które z różnych powodów podlegają uszkodzeniom. Wówczas podstawą jest dobry szampon do włosów zniszczonych.

Kosmyki szorstkie, puszące się, z rozdwojonymi końcówkami, matowe i problematyczne przy układaniu – ten widok jest znacznie częstszy niż zdrowo wyglądająca, lśniąca czupryna. Aby móc cieszyć się pięknymi kosmykami konieczna jest przemyślana i odpowiednio przeprowadzana, regularna pielęgnacja. Istotne są też właściwe nawyki. Także warto przejrzeć swoją kosmetyczkę i zaopatrzyć się w dobrej jakości specyfiki, a wśród nich musi znaleźć się niewątpliwie szampon do włosów zniszczonych.

Co robić, gdy włosy wymagają wzmocnienia?

Jeśli zauważymy, że nasze kosmyki są osłabione, wypadają i prezentują się niezbyt ciekawie, to nie zawsze musimy iść na drogie zabiegi fryzjerskie czy ścinać włosy. Bardzo często wystarczy odrobina chęci, wiedzy i czasu, by zadbać o swoją fryzurę. Podstawą jest oczywiście szampon do włosów zniszczonych, ale warto się zastanowić, czy nie obciążamy włosów zbyt mocno np. gorącą prostownicą, ciągłym suszeniem gorącym nawiewem, ściskaniem gumką itp. Z reguły włosy wymagają szczególnego wzmocnienia w okresie jesienno-zimowym. Wówczas mamy do czynienia nie tylko z bardzo niskimi temperaturami, ale także wiatrem i okryciami głowy, które niekoniecznie są wykonane z dobrych jakościowo materiałów, a to też ma wpływ na kondycję naszej czupryny. Kluczowa jest też odpowiednia dieta – bogata w witaminy i niezbędne składniki mineralne.

Jaki szampon do włosów zniszczonych wybrać?

W drogeriach jest bogata oferta kosmetyków wzmacniających włosy. Warto zwrócić uwagę m.in. na oferowany przez Elseve szampon odbudowujący, szczególnie gdy szukamy czegoś silnego, co szybko zregeneruje uszkodzone kosmyki. Kosmetyk ten, dzięki odpowiednio dobranym składnikom oczyszcza skórę głowy, nie obciąża włosów i co ważne – regeneruje się, dzięki czemu stają się wzmocnione, mniej łamliwe. Elseve szampon odbudowujący Dream Long 9  zawiera witaminy, kreatynę roślinną i olejek rycynowy. Dzięki temu włosy stają się odżywione od nasady po same końce. Kupując produkty do pielęgnacji kosmyków należy zwracać uwagę przede wszystkim na skład, bowiem od niego zależy sukces w regeneracji włosów. Jego działanie z pewnością będzie silniejsze, jeśli zadbamy także o maskę czy serum wzmacniające.


Materiał partnera zewnętrznego