Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Taka fryzura nie tylko jednak jest wymagająca, ale już sam proces zapuszczania włosów wiąże się z koniecznością poświęcenia szczególnej uwagi włosom. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod, aby zapuszczanie przyniosło oczekiwane rezultaty w postaci pięknych i długich włosów.

Odpowiednie przygotowanie i pielęgnacja

Pierwszym etapem związanym z zapuszczaniem włosów powinno być ich podcięcie. Niestety, aby wszystkie włosy rosły w podobnym tempie, potrzebne jest ich wyrównanie, zwłaszcza jeśli wcześniej były one stopniowane. Inaczej, krótsze partie mogą ulegać niszczeniu i rozdwajaniu. Dlatego zapuszczanie należy rozpocząć wizytą u fryzjera, który pozbędzie się zniszczonych końców i dokładnie wyrówna włosy do jednego poziomu. Następnie należy odpowiednio pielęgnować włosy, aby były zdrowe, a ich długość nie miała znaczenia dla dobrego wyglądu. W tym celu zaleca się przede wszystkim zabezpieczanie końcówek, by nie ulegały one rozdwojeniu. Można to robić za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych produktów. Niekiedy sprawdzi się również dowolny olej roślinny, który służy danym włosom. Aby włosy były mocne, dobrze jest też sięgać po delikatne szampony myjące, najlepiej bez SLS i innych drażniących substancji. W celach pielęgnacyjnych, po każdym myciu, na włosy nakładać trzeba maski lub odżywki, dzięki którym włosy będą miękkie, lśniące i sprężyste. Warto również pomyśleć o olejowaniu włosów, czyli nakładaniu wybranego przez siebie oleju na włosy przed ich myciem. Zabieg ten sprawi, że włosy będą lepiej chronione przez niszczycielskimi czynnikami.

Przyśpieszenie porostu

Można również sprawić, aby włosy rosły szybciej, jak i też uległy zagęszczeniu. Istnieje wiele metod na przyśpieszenie porostu, który przeciętnie  wynosi od około 1 do 2 centymetrów na miesiąc. W tym celu można stosować różnego rodzaju wcierki na skórę głowy, w których zawarte substancje wpływają na stymulację cebulek włosów, jednocześnie je wzmacniając. Istnieją także naturalne wcierki, które można zrobić samodzielnie w domu. Świetnym przykładem jest wcierka z kozieradki, którą stanowi wywar z nasion tejże rośliny. Kozieradka znana przede wszystkim jako przyprawa, przeciwdziała wypadaniu włosów, wzmacnia je, przyśpiesza ich przyrost, jak i też przyczynia się do zagęszczenia włosów. W celu przyśpieszenia przyrostu włosów, można stosować również wewnętrzną suplementację, w postaci witamin i ekstraktów w gotowych produktach. Z domowych sposobów tego typu, niewątpliwie króluje spożywanie oleju lnianego. Wystarczy miesięczna kuracja w postaci jednej łyżki oleju dziennie, aby zobaczyć doskonałe efekty. Na włosy doskonale wpływają także  zioła, wśród których prym wiedzie pokrzywa i skrzyp. Można więc wspierać swoją walkę o piękne włosy, popijając przy tym ziołowe herbatki. Zaleca się miesięczną kurację ziołową, po której należy zrobić przerwę w piciu skrzypu i pokrzywy na trzy miesiące.

Przy zapuszczaniu włosów potrzebna jest przede wszystkim cierpliwość, gdyż proces ten może trwać nawet kilka lat. Na szczęście dobra pielęgnacja włosów i dodatkowe kuracje, które przyśpieszają rośnięcie włosów, znacząco mogą ułatwić drogę do wymarzonych włosów.


KFE