Nieprawidłowo przeprowadzane suszenie włosów może być mocno obciążające dla naszej fryzury. Potrafi zadziałać niekorzystnie na delikatną strukturę włosów, napuszyć je i zelektryzować. Niestety, w większości przypadków nie możemy się obejść bez suszarki. Czas nagli, a samoistne wysychanie włosów trwa bardzo długo. Dlatego warto solidnie się przygotować do tego zadania i zaopatrzyć w wysokiej jakości akcesoria do stylizacji włosów i sprzęt, które sprawią, że włosy będą świetnie wyglądały.

Zestaw fryzjera

Pierwszym etapem jest przygotowanie właściwego sprzętu. Suszarka powinna mieć funkcję jonizacji, która polega na wzbogaceniu wydmuchiwanego powietrza o jony ujemne, które domykają łuski włosa, wygładzają i zapobiegają elektryzowaniu się oraz nadmiernemu puszeniu. Niektóre narzędzia tego typu mają też umiejętność szybkiego suszenia, które jest przydatne w sytuacjach, w których nie mamy dużo czasu na skomplikowaną stylizację.

Równie dobrze sprawdzą się wysokojakościowe akcesoria do stylizacji włosów, np. szczotki do modelowania, dzięki którym cały zabieg będzie szybszy, a fryzura nie będzie wymagała dodatkowego prostowania. W zależności od rodzaju włosów można wybierać spośród różnych modeli i typów. Szczotki z karbowanym włosiem przyspieszą całą czynność i skutecznie ochronią włosy przed zniszczeniem, ceramiczna powłoka pozwoli równomiernie rozprowadzić ciepło, a jonizacja da efekt nawilżenia, nada gładkość i blask. Ważne, by akcesoria do stylizacji włosów były odporne na działanie wysokich temperatur. Warto przetestować produkty marki LUSSONI, które powstały we współpracy z fryzjerami i są wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Akcesoria do włosów
Zaopatrzeni w dobry sprzęt, możemy przystąpić do suszenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Krok po kroku

Zaopatrzeni w dobry sprzęt, możemy przystąpić do suszenia. Zanim go jednak włączymy, wytrzyjmy głowę ręcznikiem. Ale róbmy to delikatnie – bez silnego pocierania i plątania kosmyków. Zanim zaczniemy proces, spryskajmy głowę sprayem chroniącym włosy przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury. Suszarkę ustawmy na średni nadmuch i średni poziom ciepła. Im wyższa temperatura, tym większe prawdopodobieństwo, że włosy ucierpią. Co ważne, należy zrezygnować z wkładki koncentrującej powietrzny strumień. Mocny nadmuch na jedno miejsce to nienajlepszy pomysł. Lepiej poświęcić tej czynności nieco więcej czasu, ale mieć pewność, że robimy to w sposób rozsądny.

Ważny jest również kierunek powietrza. Zawsze przesuwajmy narzędzie od nasady w stronę końcówek. Taki ruch ułatwi zamknięcie łusek i, co za tym idzie, wygładzi fryzurę. Cały zabieg skończmy, gdy włosy będą jeszcze delikatnie wilgotne. To uchroni je przed nadmiernym przesuszeniem. Na koniec zmniejszmy maksymalnie temperaturę, trzymając suszarkę tak, by skierować strumień powietrza w dół. Doda im to gładkości i połysku.

Wszystkie te techniki sprawią, że suszenie nie będzie negatywnie wpływać na wygląd naszej fryzury. Tak, jak troszczymy się o skórę twarzy, tak powinniśmy skupić się na tym, by utrzymać włosy w dobrej kondycji.


Materiał partnera zewnętrznego