Okres letni to dla większości osób czas, który kojarzy się z relaksem i błogim odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Niestety, dla naszej skóry to prawdziwa próba wytrzymałości! Szkodliwe promienie słoneczne i zwiększona ilość potu zdecydowanie nie służą skórze, która po lecie może być wysuszona i poszarzała. Na szczęście, dzięki właściwej i starannej pielęgnacji, można temu zapobiec!

Podstawowa zasada letniej pielęgnacji skóry, czyli krem z filtrem

Co najbardziej szkodzi skórze podczas lata? Oczywiście, bezpośrednia ekspozycja na słońce. W nadmiernej ilości, promieniowanie UV ma na skórę bardzo negatywny wpływ. Powoduje uszkodzenia włókien elastyny, a także wpływa na osłabienie się produkcji kolagenu, co może skutkować pojawieniem się zmarszczek i utratą jędrności skóry. Nadmierna ekspozycja na słońce może też powodować oparzenia, a w skrajnych przypadkach nawet nowotwory skóry!

Jak zapobiec tym poważnym konsekwencjom? Przede wszystkim, należy unikać przebywania na słońcu w godzinach 10-16, kiedy promieniowanie jest najsilniejsze. Najlepiej zrezygnować też z długotrwałego opalania, które ma bardzo niekorzystny wpływ na skórę.

Żelazną zasadą właściwej pielęgnacji skóry jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami ochronnymi, najlepiej SPF 30, lub nawet 50. Zabezpieczają one skórę przed zgubnymi skutkami promieniowania UV, takimi jak poparzenia czy utrata jędrności skóry. Nie oznacza to, że mając kremy ochronne, możemy bezkarnie się opalać- nadmierna ekspozycja na słońce jest szkodliwa nawet wtedy, kiedy mamy na sobie wysokie filtry.

Dokładne oczyszczanie twarzy

W porze letniej, należy szczególnie przykładać się do prawidłowego, codziennego oczyszczania twarzy. Z powodu wysokich temperatur, skóra wydziela więcej potu, który z kolei przyciąga więcej zanieczyszczeń. Dlatego wieczorne oczyszczanie twarzy, na przykład płynem micelarnym, to obowiązkowy element codziennej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać o tej czynności nie tylko wieczorem, ale również o poranku!

Prawidłowe nawilżenie skóry

Podczas lata, skóra jest szczególnie narażona na wysuszenie. Dlatego niezbędne jest, aby stosować kosmetyki zawierające składniki silnie nawilżające, takie jak kwas hialuronowy. Dbanie o odpowiedni poziom nawilżenia skóry jest niezwykle ważne- w ten sposób, można opóźnić procesy starzenia się, zapobiec powstawaniu zmarszczek i sprawić, że skóra będzie wyglądała zdrowo. Oprócz stosowania kosmetyków o działaniu nawilżającym, warto pamiętać również o nawadnianiu organizmu poprzez picie odpowiedniej ilości wody. Odwodnienie organizmu także ma wpływ na wygląd skóry!

Opalanie się i spędzanie dużej ilości czasu w pełnym słońcu, nie służy naszej skórze. Jednak jeśli będziemy pamiętać o kilku prostych zasadach, możemy zapewnić jej piękny, zdrowy wygląd nawet podczas lata. Warto dbać o swoją skórę, zabezpieczając ją przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i wysuszeniem. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że skóra z pewnością odwdzięczy się i będzie pięknie się prezentować przez cały rok!


ALA