Kobiety bardzo często korzystają z usług gabinetów odnowy i medycyny estetycznej. Rozsądne wybieranie zabiegów i ich regularne powtarzanie przynosi naprawdę widoczne i naturalne rezultaty. Oczywiste jest to, że zabiegi, po których niemal natychmiast widać zamierzony efekt, cieszą się największą popularnością.

Kwas hialuronowy i stymulacja komórkowa

Jednym z najpopularniejszych zabiegów upiększających jest aplikacja kwasu hialuronowego. Kuracja nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych, a efekty utrzymują się przez długi czas i wyglądają naturalnie. Dzieje się tak, dlatego, że kwas hialuronowy występuje w organizmie, a podczas zabiegu aplikuje się pod skórę jego dodatkową ilość. Po kuracji twarz jest widocznie gładsza, a skóra miękka i delikatna. Coraz częściej klientki gabinetów medycyny estetycznej korzystają również z zabiegów stymulujących, które mają za zadanie poprawić kondycję skóry i zapobiegać jej wiotczeniu. Przykładem takiej kuracji jest aplikowanie osocza bogatopłytkowego. Materiał użyty w zabiegu jest autobiologiczny, dlatego ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest znikome. Największą zaletą tego zabiegu jest stuprocentowa naturalność i bezpieczeństwo.

Mezoterapia i peeling

Subtelniejsze efekty przynosi mezoterapia, która polega na dostarczaniu skórze różnych substancji w postaci masek. Najczęściej używa się produktów leczniczych, odżywczych, albo regenerujących. Zabieg należy regularnie powtarzać. Równie popularne są peelingi, które pozwalają pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Salony kosmetyczne jak np.: longevite.pl, proponują wiele rodzajów peelingów. Im mocniejsza substancja użyta podczas zabiegu, tym bardziej widoczne efekty. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu przypadkach potrzebna jest kilkudniowa rekonwalescencja skóry, po zastosowaniu produktu.

Laser, nić i botoks

Zabiegi laserowe dzieli się na nieablacyjne i ablacyjne. Te pierwsze są słabsze i potrzebnych jest kilka sesji, by otrzymać pożądany efekt. Skutki zabiegów ablacyjnych są widoczne niemal od razu po zakończeniu zabiegu, jednak ich cena jest widocznie wyższa. Od kilku lat popularność wśród klientów gabinetów medycyny i odnowy, zyskuje nić liftingująca. Wykorzystuje się ją do podwieszania tkanek i stymulacji produkcji kolagenu. Jest to skuteczny zabieg, ale stosunkowo drogi. Efekty nici utrzymują się około roku. Wśród popularnych zabiegów upiększających nie może zabraknąć aplikacji botoksu. Polega ona na wstrzyknięciu substancji w okolicy zmarszczki i zablokowaniu przewodzenia impulsów nerwowych. W skutek tego mięśnie zostają sparaliżowane i nie dochodzi do pogłębiania się zmarszczek. Efekt botoksu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

Jak widać salony kosmetyczne mają w swojej ofercie różne zabiegi upiększające, które pomagają zachować młody i zdrowy wygląd skóry. Różnią się one między sobą stopniem ingerencji w naskórek, widocznymi efektami i oczywiście ceną. Niektóre z nich są całkowicie naturalne, a inne bazują na działaniu mocniejszych substancji chemicznych.


Materiał partnera zewnętrznego