W poszukiwaniu idealnego miejsca na wypoczynek, często sięgamy po oferty znanych kurortów SPA, by przynajmniej raz w roku poczuć się błogo niczym w Raju. Ośrodków SPA oferujących wypoczynek na najwyższym poziomie, połączony z regenerującymi ciało i umysł zabiegami jest wiele – od kurortów w Polsce, po wielkie luksusowe SPA w najpiękniejszych tropikalnych zakątkach świata.

Malediwy – najbardziej luksusowe SPA na świecie

Malediwy, raczej Republika Malediwów to państwo będące archipelagiem, składającym się z około 1190 wysepek położonych na Oceanie Indyjskim. Stolicą kraju jest Male, będące jego jedynym miastem. Piękne widoki oraz puste plaże, przyciągają co roku turystów spragnionych słońca, oraz przede wszystkim ucieczki od życia w zatłoczonej metropolii. Wynajmując domek na jednej z wysp można poczuć się tak, jakby było się tam samemu. Oczywiście koszt wakacji jest ogromny – min. 3 500 tys. złotych za pokój dwuosobowy na tydzień (w cenę wliczone są koszty śniadań). To nie jedyne koszty jakie czekają po przylocie. Aby dostać się na swoją docelową wyspę, dystans należy pokonać hydroplanem. Można więc śmiało stwierdzić, że Raj na Malediwach jest tylko dla zamożnych.

Trzy najlepsze SPA na Malediwach

Duniye SPA w Male

Zdobywca nagrody World Luxury SPA Awards 2016, absolutny numer jeden wśród luksusowych ośrodków SPA na mapie Malediwów. To wspaniałe miejsce gdzie starożytne, tradycyjne zabiegi łączą się z nowoczesną pielęgnacją ciała. Dzięki użyciu stworzonych z należytą starannością organicznych kosmetyków Healing EarthTM skóra twarzy jak i reszty ciała zostaje nie tylko zrelaksowana masażem, lecz upiększona poprzez głębokie odżywienie dzięki czemu możemy poczuć się wyjątkowo pięknie. Wszystkie te zabiegi wykonywane są w atmosferze głębokiego spokoju, w otoczeniu przepięknej przyrody oraz pięknych wnętrz kurortu. Poza zabiegami pielęgnacyjnymi, można również skorzystać z zajęć Jogi.

Veli SPA at Kurumba Maledives w Vihamanafushi

Numer dwa warty odwiedzenia, położony na malowniczej wyspie Vihamanafushi. Kurort położony jest wśród palm w prawdziwie bajecznym, egzotycznym ogrodzie. Jedną z ciekawych opcji jest SPA pod gwiazdami, gdzie zabiegi odbywają się pod gołym nocnym niebem. Do masażu wykorzystuje się naturalny ciepły olej kokosowy, który aplikuje się za pomocą lokalnych muszli cowrie. Muszle te mają też za zadanie rozluźnić napięte mięśnie. Po skończonym zabiegu, można nadal relaksować się przy szampanie i owocach w czekoladzie podziwiając rozgwieżdżone niebo. Oprócz masaży relaksujących, dostępny jest masaż wykorzystujący tradycyjny lek ziołowy Dhivehi-beys, którego receptura jest strzeżona tajemnicą. Według rdzennych mieszkańców ma on pomagać m.in. na migreny, ból stawów, zatrzymanie płynów w organizmie czy mocne napięcia nerwowe. Kurumba Maldives jest jedynym ośrodkiem na Malediwach wykorzystującym ten specyfik.

Talise Vittaveli SPA w Bolifushi Island

Vittaveli znaczy tyle co światło i ogromna przestrzeń. Na tym ośrodek ten opiera wszystkie swoje zabiegi. Ośrodek Talise Vittaveli oferuje bogatą gamę zabiegów, zarówno najróżniejszych masaży, jak i innych terapii dla ciała i duszy. Godnym zainteresowania jest Talise – Touch Of Body Harmony dostępny w kilku pakietach. Zabieg ten, jest terapią detoksykacyjną, pozwalającą ciału na oczyszczenie i regenerację. Pakiety dostępne są w trzech wersjach: trzydniowy, pięciodniowy oraz siedmiodniowy. Pakiet składa się z różnych masaży, trwających po 60 minut, np. masażu antycellulitowego, peelingu całego ciała, drenażu limfatycznego czy Chi Nei Tsang.

Ile kosztuje pobyt w Raju?

Tygodniowy pobyt na Malediwach, łącznie z kosztem przelotów, transferu i wyżywienia kosztuje od 35 000 zł. Dodatkowo należy doliczyć sobie ceny samych zabiegów, zależnych od kurortu SPA. Koszt jest ogromny, ale gdy pomyślimy o ciepłych wodach oceanu, pustych plażach, nurkowaniu wśród tamtejszej wodnej fauny i flory. Dla niektórych z nas jest to cena warta poniesienia.


PMA