Mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy – z pewnością coś w tym jest! Okazuje się, że regularnie stosowany krem pod oczy ma niebagatelny wpływ na to, jak będą się one prezentowały każdego dnia. Jak wybrać najlepszy krem pod oczy, aby przez długie lata zachwycać przeszywającym spojrzeniem?

Oczy, które przykuwają uwagę

Jakie oczy sprawiają, że trudno przejść obok nie zawiesiwszy na nich długi czas spojrzenia? Zielone, niebieskie, może brązowe…? Okrągłe czy o migdałowym kształcie? Tak naprawdę ani kształt, ani kolor tęczówki czy długość rzęs nie będą miały w tej kwestii większego znaczenia, jeśli oczy będą wyglądały na zmęczone i po prostu stare. Oczy, od których trudno jest oderwać wzrok, to takie, które otoczone są firanką zadbanych rzęs i mają wokół wygładzoną, idealnie napiętą skórę bez zmarszczek, cieni i obrzęków. Jak sprawić, by były takie na co dzień?

Systematyczna pielęgnacja

O oczy należy dbać równie mocno jak o każdą inną część ciała. Godne polecenia są okłady ze świetlika, maseczki z ogórka czy masaże kostkami lody w celu poprawy ukrwienia, nawilżenia i rozjaśnienia skóry wokół oczu. Należy unikać substancji podrażniających oczy, szczególnie do mycia twarzy, a także alergizujących kosmetyków kolorowych. Wychodząc z kolei na słońce, trzeba nakładać okulary przeciwsłoneczne z porządnym filtrem. Warto uważać również na alkohol i papierosy, a także wysypiać się każdego dnia minimum 7-8 godzin. Niezbędny jest też dobry krem pod oczy wklepywany codziennie, aby ujędrniał i nawilżał. Najlepszy krem pod oczy będzie także chronił przed czynnikami zewnętrznymi delikatną skórę wokół nich, czyli przed promieniowaniem słonecznym czy silnym wiatrem i mrozem.

Krem pod oczy – towarzysz codziennej pielęgnacji

Bardzo istotne jest, aby dobrać najlepszy krem pod oczy w zależności od swojego wieku i potrzeb skóry. Młoda cera potrzebuje głównie nawilżenia i składników utrzymujących odpowiedni poziom nawilżenia komórek naskórka wokół oczu. Dla cery dojrzałej krem pod oczy musi zawierać składniki ujędrniające, ochraniające przed wolnymi rodnikami i stymulujące produkcję kolagenu. Dobry krem pod oczy cechuje niemal natychmiastowe działanie. Po nałożeniu powinien dawać efekt ożywienia spojrzenia i wygładzenia skóry, by makijaż wyglądał na niej jeszcze lepiej. Kosmetyk dobrej jakości należy stosować każdego dnia – rano pod makijaż i wieczorem po umyciu twarzy. Dzięki temu skóra pod oczami codziennie będzie zachwycała swoim blaskiem!


Materiał partnera zewnętrznego