Strona główna Uroda Kryjący podkład, który pielęgnuje cerę? Zobacz, jak to możliwe!

Kryjący podkład, który pielęgnuje cerę? Zobacz, jak to możliwe!

240
0
Kobieca twarz
Idealny kosmetyk dla cery problematycznej ma nie uczulać i nie zapychać, a więc musi być pozbawiony składników alergizujących i komedogennych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Posiadaczki wrażliwej i problematycznej cery mają nie lada zagwozdkę. Jak wybrać produkt kolorowy, który zakryje niedoskonałości, a przy tym będzie łagodny dla skóry?

Czy istnieje podkład, który nie tylko tuszuje mankamenty cery, ale także regeneruje ją i łagodzi? Aby znaleźć odpowiedni kryjący produkt, trzeba w pierwszej kolejności przeanalizować jego skład.

Skład podkładu, który pielęgnuje skórę

Idealny kosmetyk dla cery problematycznej ma nie uczulać i nie zapychać, a więc musi być pozbawiony składników alergizujących i komedogennych. Aby wybrać podkład dla tego typu skóry, należy zwrócić uwagę, czy nie zawiera alkoholu, parabenów, oleju mineralnego, a także sztucznie dodanego zapachu, który może powodować wysypkę.

Podkład ma nie powodować problemów skórnych, ale także ją pielęgnować. Warto w jego składzie szukać naturalnych składników, które mają dobroczynny wpływ na cerę. To mogą być ekstrakty roślinne albo substancje łagodzące, jak np. tlenek cynku.

Kryjący podkład o naturalnym składzie

Produkt kolorowy ma też spełniać swoją funkcję – zapewniać optymalne krycie. Dla posiadaczek cer wrażliwych i z niedoskonałościami, a także świadomych konsumentek, które wybierają kosmetyki naturalne, powstał mineralny kryjący podkład. Jego zaletą jest przede wszystkim w pełni naturalny skład. Podkłady kryjące, takie jak np. Annabelle Minerals to połączenie:

  • Miki, która rozświetla;
  • Tlenku żelaza, nadającego odpowiedni odcień;
  • Tlenku cynku, który łagodzi stany zapalne;
  • Dwutlenku tytanu o działaniu przeciwsłonecznym i kamuflującym niedoskonałości.

Czy mineralny kryjący podkład spełnia swoje funkcje?

  • pielęgnacja

Podkład tego typu jest niemal niewyczuwalny na skórze. Zawarty w jego składzie tlenek cynku działa przeciwzapalnie i łagodząco. To dzięki niemu skóra się regeneruje i goi. Podkład nie zatyka porów, więc nie przyczynia się do powstawania nowych wyprysków.

  • krycie

Czy jednak kryje? Jego lekka, sypka formuła może mnożyć wątpliwości. Naturalny dwutlenek tytanu w składzie sprawia, że możemy swobodnie budować krycie, bez efektu obciążenia czy maski.


Materiał partnera zewnętrznego