Kto może ją wykonać, jaką ma przewagę nad innymi metodami depilacji i który laser jest najlepszy? Rozwiewamy wątpliwości.

Czy to zabieg dla każdego?

Laserem możesz wydepilować praktycznie każdą część ciała. Jest idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn i przynosi widoczne rezultaty przy jasnej oraz ciemnej karnacji. To fakt, że może nie być w stu procentach skuteczny w przypadku siwych włosków albo tych bardzo cienkich i jasnych. Nie musisz jednak obawiać się tego, że zainwestujesz mnóstwo pieniędzy w zabieg, który u Ciebie akurat nie zadziała. Każda depilacja laserowa jest poprzedzona konsultacją medyczną oraz próbą laserową na niewielkiej partii ciała.

Jakie zalety ma depilacja laserowa?

Po pierwsze, w przypadku wrażliwej skóry pozostałe metody depilacji mogą silnie ją podrażniać. Może tak się zdarzyć po użyciu maszynki czy kremu do golenia, które dają do tego efekt na bardzo krótko, czasem mniej niż jeden dzień. Wosk czy depilator usuwają za to włoski na dłużej, nawet na kilka tygodni, mogą jednak powodować ich wrastanie i stany zapalne. Do tego do wosku musisz zapuścić włoski na co najmniej pół centymetra, co staje się bardzo problematyczne latem, gdy cały czas chodzisz na przykład z odsłoniętymi nogami. Laserem można nie tylko usunąć włoski na stałe, ale pozbyć się też problemu nieestetycznych cebulek włosowych, które są widoczne na skórze po goleniu w postaci czarnych kropek. Depilacja laserowa pozwala wyeliminować również wrastanie włosków.

Jak działa laser i który jest najlepszy?

Na rynku jest obecnie dostępnych wiele laserów, ale nadal jednym z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych jest LightSheer Duet. Posiada go m.in. https://epilira.com/. To laser diodowy, który ekspresowo usuwa włoski, bez bólu i podrażnień. Jest on wyposażony w dwie głowice, z których jedna chłodzi skórę w trakcie zabiegu, a druga ją zasysa, co zmniejsza nieprzyjemne doznania praktycznie do zera. LightSheer Duet posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzają jego bezpieczeństwo, w tym FDA, CE, ISO 9001. Do tego zabiegi nim wykonywane bardzo szybko przynoszą widoczne efekty. Zazwyczaj dla trwałych rezultatów potrzeba około pięciu do ośmiu zabiegów. Wszystko zależy jednak od grubości i barwy włosków. W trakcie pierwszego zabiegu usuwanych na stałe jest około 30 % włosków, a pozostałe odrastają wolniej oraz są dużo cieńsze. W przypadku kolejnych dwóch, czterech zabiegów usuwanych jest około 70 % włosków, a po całej serii nawet do 98 procent.

Czy koszty depilacji laserowej naprawdę są wysokie?

Wiele osób przed depilacją laserową powstrzymuje tylko jedno: jej cena. Wprawdzie jednorazowo wymaga ona większych nakładów finansowych – jeden zabieg to koszt kilkuset złotych, ale w porównaniu z innymi metodami depilacji, wychodzi naprawdę dużo taniej. W trakcie przeprowadzanych badań eksperci wyliczyli, że kobiety wydają na zabiegi woskowania, akcesoria i kosmetyki do golenia oraz depilacji, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych w ciągu całego swojego życia. A przy tym wszystkim muszą męczyć się z podrażnieniami, koniecznością zapuszczania włosków, np. do wosku, ich wrastaniem czy bólem w trakcie depilacji. Depilacja laserowa w ostatecznym bilansie wychodzi dużo taniej i daje o wiele lepsze i trwalsze efekty.

Czy z depilacją laserową trzeba czekać do zimy?

O ile najłatwiej przeprowadzić ją jesienią i zimą, gdy chodzisz w ubraniach z długim rękawem, możesz zdecydować się na nią również latem, o ile nie planujesz wystawiać się na słońce. Musisz jednak chronić skórę między zabiegami kremem z filtrami UV oraz bezpośrednio po nich unikać sauny, gorących kąpieli i basenu, bo mogą podrażniać skórę. Tuż po depilacji laserowej należy też intensywnie nawilżać skórę, zarówno silnie odżywczymi balsamami, jak i od środka, pijąc dużo wody.


Materiał partnera zewnętrznego