Broda wraca do mody! Na jej noszenie decyduje się coraz więcej mężczyzn. Podjęcie decyzji o zaprzestaniu golenia i zapuszczeniu brody to jednak dopiero początek – brodę należy bowiem prawidłowo hodować oraz umieć o nią zadbać. Tylko zadbany i wypielęgnowany zarost dodaje bowiem uroku swojemu właścicielowi oraz prezentuje się estetycznie. W jaki sposób zapuścić brodę i jak o nią profesjonalnie dbać na co dzień?

Zapuszczanie brody – dieta, sen i pielęgnacja zarostu w fazie wzrostu

Zdrowa i gęsta broda to marzenie wielu mężczyzn. Jest synonimem męskości, dbałości o swój wygląd, dodaje powagi oraz jest niezwykle atrakcyjna dla płci przeciwnej. Aby zapuścić gęstą i zdrową brodę nie wystarczą jednak same chęci. Na porost włosów ma bowiem wpływ wiele czynników, z których nasza cierpliwość jest zaledwie jednym z nich.

Dla zapuszczenia zdrowej i gęstej brody niezwykle ważna jest dieta, która powinna być bogata w witaminy i składniki odżywcze oraz odpowiednia ilość snu. Wypoczynek pozytywnie wpływa bowiem na cały nasz organizm, w tym także na brodę. Przy zapuszczaniu brody ogromne znaczenie ma także jej właściwe kształtowanie w fazie wzrostu. Pierwsze próby nadania kształtu zarostowi należy bowiem podjąć nie wcześniej niż w momencie, kiedy nasza broda będzie miała ok. 2,5-4 cm długości. Warto uzbroić się więc w cierpliwość i dać jej spokojnie rosnąć.

Panowie, którym zależy na wyhodowaniu gęstej oraz zdrowej brody już na starcie powinni zaopatrzyć się w produkty służące do jej właściwej pielęgnacji. Oferuje je internetowy sklep dla brodaczy Afterbarber. Pod adresem Afterbarber.pl każdy zadbany mężczyzna znajdzie kosmetyki, produkty pielęgnacyjne oraz akcesoria, które pomogą mu zadbać o wygląd oraz porost brody na każdym etapie jej zapuszczania.

Sklep dla brodaczy Afterbarber i kosmetyki do pielęgnacji brody

Etap zapuszczania brody wymaga od mężczyzny sporo wytrwałości i zaangażowania. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i czekać na to, aż nasza broda nabierze długości oraz pożądanej gęstości. Kiedy to już nastąpi nie powinniśmy jednak spoczywać na laurach – aby nasz zarost prezentował się zawsze atrakcyjnie oraz stanowił prawdziwą ozdobę twarzy musi być bowiem codziennie odpowiednio pielęgnowany.

Pielęgnacji brody służą męskie kosmetyki, które oferuje wspominany powyżej sklep dla brodaczy Afterbarber. W jego asortymencie każdy posiadacz zadbanej brody znajdzie produkty, które ułatwią oraz uprzyjemnią mu codzienne dbanie o swój zarost. Afterbarber.pl oferuje m. in. szampony do mycia brody, pomady, olejki oraz profesjonalne akcesoria do podcinania oraz kształtowania zarostu. W prawidłowej pielęgnacji brody niezwykle istotna jest systematyczność (o zarost powinniśmy bowiem dbać codziennie), wybór właściwych produktów do pielęgnacji oraz ich zróżnicowanie.

Każdy mężczyzna, który dopiero zaczyna swoją przygodę z noszeniem brody i nie wie jeszcze, w jaki sposób o nią prawidłowo dbać, w Afterbarber.pl znajdzie także wiele praktycznych porad odnośnie pielęgnacji zarostu oraz dobierania odpowiednich kosmetyków. Sklep dla brodaczy oprócz samych kosmetyków oferuje bowiem także profesjonalne doradztwo oraz wsparcie online w wyborze właściwych produktów, z którego może skorzystać każdy jego klient.

Więcej informacji na Afterbarber.pl


Materiał partnera zewnętrznego