Kręcone włosy w sumie nigdy nie wychodzą z mody. Czy to loczki, czy to fale zawsze prezentują się szykownie i elegancko. Kręcone włosy to częsta fryzura na różne okazje, jednak jest też spora grupa kobiet, która nie wyobraża sobie codziennej stylizacji bez podkręcenia pasm. Oczywiście aby uzyskać idealny skręt, trzeba mieć pierwszej jakości sprzęt. Podpowiemy jak wybrać lokówkę, która szybko i bez szkód dla włosów wyczaruje piękną burzę loków.

Lokówka do włosów powinna przede wszystkim być dla nich bezpieczna. W nowoczesnych lokówkach fryzjerskich wpływ wysokiej temperatury minimalizują specjalne powłoki, które spełniają wiele funkcji. Główną z nich jest ochrona włosów w trakcie stylizacji. Dodatkowo, w przyborze lokówki do włosów należy po prostu przyjrzeć się długości swoich włosów. Do włosów krótkich i półdługich włosów lokówka o mniejszej średnicy będzie lepszych wyborem, a do włosów grubych lepiej sprawdzi się gruba lokówka (o większej średnicy). Przejrzyj na przykład modele dostępne w profesjonalnym sklepie fryzjerskim hairstore.pl – znajdziesz modele dopasowane do każdego rodzaju włosów.

Poznaj rodzaje powłok w lokówkach fryzjerskich

Powłoka ceramiczna należy do najczęściej spotykanych w lokówkach. Do jej niewątpliwych zalet należą: bardzo szybkie nagrzewanie, równomierne rozprowadzanie ciepła oraz wygładzenie powierzchni włosów. Powłoka ceramiczna jest odpowiednia do każdego rodzaju włosów. Często spotyka się powłokę ceramiczną połączoną z kryształkami diamentu, minerałami i pierwiastkami.

Powłoka turmalinowa to niesamowite bogactwo jonów ujemnych. Jony te mają działanie nabłyszczające, wygładzające oraz zabezpieczają przed uciążliwym elektryzowaniem się włosów. Warto też wiedzieć, że turmalin to naturalnie występujący w naturze minerał. Ten rodzaj powłoki jest szczególnie polecany dla włosów z tendencją do puszenia i elektryzowania.

Powłoka tytanowa natomiast to doskonała propozycja dla osób, które często przewożą sprzęt. W końcu nie bez powodu tytan jest jednym z najbardziej wytrzymałych metali. Przez to oznacza się dużą odpornością na uszkodzenia oraz zarysowania. Powłoka tego typu polecana jest zwłaszcza dla kobiet z trudnymi i odpornymi na stylizację włosami.

Pozostałe właściwości lokówek, na które warto zwrócić uwagę

Jedną z najważniejszych właściwości jest zakres średnicy, który w oczywisty sposób wpływa na grubość loków.  Zasada tutaj jest bardzo prosta, im większa wartość średnicy tym grubsze loki. Jeśli zależy Ci na drobnych loczkach, to wybierz mniejszą średnicę, jeśli na dużych, hollywoodzkich lokach, to większa będzie odpowiednia. A jeśli natomiast chcesz, by Twoje loki były nieregularne i delikatne, to postaw na profesjonalną lokówkę stożkową. Łączy ona  w sobie cienką i grubą średnicę.

Kolejnym istotnym parametrem jest regulacja temperatury. Większość użytkowników lokówek traktuje włosy tą najwyższą, a nie zawsze jest taka potrzeba. Zwłaszcza, jeśli Twoje włosy są z natury cienkie lub nieco zniszczone, to wtedy warto jednak zmniejszyć trochę temperaturę. Całkiem odwrotnie sprawa się ma, jeśli chodzi o włosy bardzo grube i ciężkie w stylizacji. W takim przypadku wyższa temperatura ułatwi stylizację. Do zapamiętania: włosy cienkie – temperatura max. 170°C, włosy grube i ciężkie w stylizacji kręcimy w przedziale 200-230°C.

Wiele modeli nie ma wcale regulacji temperatury, dlatego jeśli zależy Ci szczególnie na tej opcji, to koniecznie przed zakupem rzuć okiem na techniczne właściwości sprzętu.

Jonizacja

Ta niepozorna właściwość sprawia, że włosy są piękne i błyszczące oraz wygładzone. Dzięki jonizacji lokówka tworzy jony ujemne, które zabezpieczają włosy przed elektryzowaniem oraz puszeniem się. Także struktura włosa jest w efekcie gładka.

Dlaczego lokówka fryzjerska jest lepsza?

Przede wszystkim została stworzona z myślą o bardzo intensywnej eksploatacji w salonie fryzjerskim, gdzie przecież używana jest nawet kilkanaście razy dziennie. Zatem kupując profesjonalny sprzęt fryzjerski masz pewność, że posłuży Ci on bardzo długo. W dodatku każda lokówka posiada długi, obrotowy przewód zasilający – nawet do 2,7-3m. Dzięki temu bez problemu wystylizujesz włosy, nawet jeśli gniazdko jest daleko.

Jak używać lokówki do włosów?

Modeli lokówek jest wiele, jednak łączy je jedno – sposób użycia. Można powiedzieć,że oprócz lokówek automatycznych, każdej używa się identycznie. Wystarczy nawinąć włosy na element grzewczy i odczekać kilkanaście sekund. Wszystko oczywiście w zależności od pożądanego efektu.


Materiał partnera zewnętrznego