Przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs to zabieg ostatnio bardzo popularny. Coraz więcej kobiet decyduje się na niego pod wpływem nie tylko mody, ale również własnych potrzeb upiększenia swojego spojrzenia. Prawdziwą zmorą są jednak aplikacje, które okazują się być nietrwałe. Jak im zapobiec?

Każda profesjonalna stylistka rzęs wie, na czym polega sekret długo wytrzymujących sztucznych rzęs. Jeśli jednak stawiasz swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie kosmetologii, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto kilka kwestii, od których zależała będzie trwałość sztucznych rzęs, które zaaplikujemy, a co za tym idzie – Twój sukces i ilość Klientek.

Zaczynamy!

Naucz się korzystać z kleju

Bardzo często zdarza się, że za niewytrzymałą aplikacją stoi niepoprawne używanie kleju do rzęs. Pomijając fakt stosowania preparatów nieprofesjonalnych, bo takie sytuacje na szczęście nie zdarzają się często, warto wspomnieć o warunkach panujących w naszym gabinecie, bo to od nich w gruncie rzeczy zależy powodzenie całej aplikacji. Kontrola temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniu należy do naszych obowiązków. Musimy zapoznać się ze specyfiką kleju, którego chcemy użyć i sprawdzić, czy nasze warunki im odpowiadają. Ponadto – początkującym stylistkom odradza się również używania klejów zbyt szybko schnących. Brak wprawy w doklejaniu może skutkować odklejaniem się włosków nawet przed końcem zabiegu.

Klej do rzęs

Źródło: https://www.amazinglashes.pl/kleje-do-rzes

Rzęsy aplikujemy bez makijażu!

Chodzi oczywiście o brak makijażu u Klientek! Jak wiadomo – preparaty do klejenia nie połączą nam się z rzęsami tłustymi czy posiadającymi resztki mascary. Dlatego właśnie należy zadbać o to, by Klientki przychodziły na zabieg z niepomalowanymi oczami, a jeśli już im się zdarzy – miejmy pod ręką płyn do demakijażu i pozwólmy im zmyć tusz oraz kredkę. Dodatkowo bardzo ważną czynnością jest odtłuszczanie rzęs. Należy wykonać to specjalnym primerem. Dopiero wtedy możemy przystąpić do zabiegu.

Uczmy nasze Klientki postępowania ze sztucznymi rzęsami

Wina nietrwałego efektu nie musi jednak wcale leżeć po stronie stylistki. Nagminnie zdarza się, że to Klientki nie stosują się do zasad dbania o sztuczne włoski, co skutkuje ich przedwczesnym wypadaniem. Dlatego po zabiegu dajmy naszym Klientkom krótką lekcję obchodzenia się z nowym nabytkiem. Muszą wiedzieć, że rzęsy należy przeczesywać i myć specjalnym szamponem. Dodatkowo nie można nazbyt obciążać rzęs i spać twarzą skierowaną do poduszki.


Materiał partnera zewnętrznego