Strona główna Uroda Jak rozpocząć manicure hybrydowy w domu?

Jak rozpocząć manicure hybrydowy w domu?

219
0
Czerwony lakier hybrydowy
Kiedy już wybierzesz swój wymarzony zestaw startowy, sprawdź jak za jego pomocą wykonać samodzielnie profesjonalny manicure hybrydowy. | materiał partnera zewnętrznego

Chcesz rozpocząć manicure hybrydowy w domu, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Nic straconego! Na rynku dostępnych jest wiele zestawów startowych dla początkujących i zaawansowanych manicurzystek, które zawierają wszystkie produkty niezbędne do wykonania kompletnego manicure.

Dzięki nim stworzenie pięknych zdobień w domowym zaciszu jeszcze nigdy nie było prostsze! Nie musisz poświęcać wielu godzin na wybór każdego elementu z osobna, wystarczy, że wybierzesz jeden z gotowych zestawów startowych.

Jak samodzielnie wykonać manicure hybrydowy?

Kiedy już wybierzesz swój wymarzony zestaw startowy, sprawdź jak za jego pomocą wykonać samodzielnie profesjonalny manicure hybrydowy.

Krok 1 – przygotuj paznokcie

Przygotuj płytkę paznokcia tak samo, jak do zwykłego manicure. Namocz, po czym dokładnie odsuń skórki drewnianym patyczkiem i jeżeli jest taka potrzeba, wytnij je za pomocą cążek. Następnie spiłuj paznokcie pilniczkiem, nadając im pożądany kształt.

Przygotowanie paznokci
Przygotuj płytkę paznokcia tak samo, jak do zwykłego manicure. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Krok 2 – użyj bloczka polerskiego

Dodatkową czynnością wykonywaną przed nałożeniem lakieru hybrydowego jest zmatowienie płytki paznokci za pomocą bloczka polerskiego. Dzięki temu, lakier hybrydowy utrzyma się dłużej. Staraj się zrobić to delikatnie, żeby nie uszkodzić paznokci.

Krok 3 – oczyść płytkę paznokcia

Umyj ręce wodą z mydłem i dokładnie je osusz. Następnie przetrzyj paznokcie bezpyłowym wacikiem zwilżonym cleanerem w taki sposób, żeby pozbyć się resztek pyłów i odtłuścić płytkę paznokcia.

Oczyszczenie płytki paznokcia
Przetrzyj paznokcie bezpyłowym wacikiem zwilżonym cleanerem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Krok 4 – nałóż lakier bazowy

Nałóż bezbarwną bazę na paznokcie. Zwróć uwagę, żeby zrobić to bardzo dokładnie i postaraj się nie zalać skórek. Jeśli jednak to się nie uda, koniecznie przetrzyj zabrudzone miejsce wacikiem zwilżonym cleanerem. Następne utwardź bazę w lampie według zaleceń producenta. W lampach ledowych zazwyczaj wystarczy 30 sekund, w lampach starszego typu trzeba poczekać 2 minuty.

Nałóż bezbarwną bazę
Zwróć uwagę, żeby zrobić to bardzo dokładnie i postaraj się nie zalać skórek. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Krok 5 – nałóż kolorowy lakier

Na utwardzoną bazę nałóż wybrany lakier kolorowy i utwardź go pod lampą. Czynność tą powtarzaj do momentu, w którym wygląd paznokci będzie Cię zadowalał tzn. nie będzie widocznych prześwitów, ani smug. Nie dotykaj płytki paznokci pomiędzy nadkładaniem kolejnych warstw lakieru, ani nie przemywaj ich cleanerem.

Nałóż kolorowy lakier
Na utwardzoną bazę nałóż wybrany lakier kolorowy i utwardź go pod lampą. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Krok 6 – nałóż top

Nałóż top, który ochroni kolor i sprawi, że paznokcie będą się pięknie błyszczeć. Utwardź go pod lampą i ponownie przemyj paznokcie clenearem żeby usunąć lepką warstwę dyspersyjną. Na koniec posmaruj skórki oliwką lub nałóż krem na całe dłonie. Gotowe!

Nałóż top
Nałóż top, który ochroni kolor i sprawi, że paznokcie będą się pięknie błyszczeć. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wskazówki:

  • Pamiętaj, żeby po przetarciu naturalnej płytki cleanerem nie dotykać już paznokci. Nawet niewielkie zatłuszczenie negatywnie wpływa na trwałość manicure.
  • Po utwardzeniu lakierów pod lampą, na ich powierzchni pozostaje lepka warstwa dyspersyjna. Początkujące manicurzystki często myślą, że jest to oznaka niedostatecznego utwardzenia lakieru. To błąd! Warstwa dyspersyjna to naturalna powłoka na lakierze hybrydowym, która zwiększa przyczepność kolejnych warstw lakieru. Nie dotykaj jej, ani nie przemywaj aż do nałożenia ostatniej warstwy topu!
  • Malując paznokcie lakierem, nie zapominaj o wolnym brzegu paznokcia. Dzięki temu manicure hybrydowy utrzyma się dłużej.

Materiał partnera zewnętrznego