Strona główna Uroda Jak dobrać odpowiedni podkład? Sposoby na nieskazitelną cerę

Jak dobrać odpowiedni podkład? Sposoby na nieskazitelną cerę

111
0
Kobieta
Szczegółowa analiza skóry jest absolutną podstawą przy doborze właściwego podkładu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Podkład naszą drugą skórą? Każda z nas pragnie nieskazitelnej cery bez nierówności i kontrastów kolorystycznych. Okazuje się, że zadanie to nie jest łatwe oraz wymaga szerszej wiedzy na temat kosmetyków i ich rodzajów.

Dobór odpowiedniego odcienia

Fluid powinien być, przede wszystkim, zintegrowany z typem cery. Szczegółowa analiza skóry jest absolutną podstawą przy doborze właściwego podkładu. W internecie dostępne są różnego rodzaju testy, pozwalające dokładnie zbadać z jakiego typu karnacją mamy do czynienia: ciemną, jasną, zgaszoną, czystą, ciepłą lub chłodną. Należy pamiętać, że przy doborze docelowego produktu trzeba wykonać analizę twarzy bez makijażu i w świetle dziennym. Szczególnie ważne jest również określenie jej rodzaju, a wyróżnić możemy skórę suchą, tłustą i mieszaną. Innymi kategoriami są: cera wrażliwa i dojrzała.

Powinno się przestrzegać powyższych wytycznych, gdyż dobór nieadekwatnego produktu może znacznie wpłynąć na kondycję naszej twarzy. Dobranie fluidu dla tłustej cery, w przypadku osoby o karnacji suchej, może mocno wysuszyć ją i pogorszyć jej stan. A także odwrotnie – cera tłusta może zostać nadmiernie nawilżona przy zastosowaniu specyfiku dla skóry suchej i spowodować pojawienie się zaskórników. W tym przypadku również należy unikać podkładów rozświetlających.

Podczas stosowania fluidu trzeba zwrócić uwagę na porę roku – w miesiącach letnich skóra jest opalona, stąd wskazany byłby produkt o odcieniu ciemniejszym. Kolejną radą jest wybieranie lekko jaśniejszego odcienia podkładu, by idealnie integrował się z Twoją cerą. Często popełnianym błędem jest nakładanie go w zbyt ciemnej wersji, co wiąże się z komiczną różnicą kolorystyczną, między twarzą a szyją i dekoltem. W przypadku zakupienia produktu o ciemniejszym kolorze, można stworzyć samodzielnie rodzaj kremu BB. W tym wypadku należy zmieszać specyfik z kremem na dzień w wyniku czego otrzymamy balsam, który delikatnie wygładzi naszą twarz.

Sprawdź ofertę kosmetyków do makijażu drogerii internetowej Neness.

Równomierny koloryt

Fluid można aplikować na całą twarz lub na newralgiczne partie, wymagające korekty. Po jego aplikacji można użyć jeszcze korektora, by dokładniej zakryć nierównomierne fragmenty lub wypryski. Najpopularniejszą techniką jest nakładanie palcami, co daje efekt delikatnego krycia. Innym sposobem jest aplikacja specjalną gąbeczką (wykonaną z lateksu lub inną, bezlateksową), która pozwala na silniejsze krycie, lub wybranym rodzajem pędzelka.

To ostatnie narzędzie może być różnorodnie zakończone i wybór kształtu zależy od indywidualnych potrzeb oraz warunkuje sposób nakładania kosmetyku. Zazwyczaj tę metodę stosują profesjonalne wizażystki. Ciekawą nowością jest szczotka przypominająca pędzel o formie szczoteczki do zębów. Narzędzie to charakteryzuje wyjątkowa dokładność. Rzecz jasna, ostatecznie sama zadecydujesz, jaką formę aplikacji warto zastosować. Ważne, by była wygodna i skuteczna, bo od tego zależy ostateczny efekt nieskazitelnej cery.


Materiał partnera zewnętrznego