To podkład stanowi podstawę udanego makijażu. Jeżeli więc zależy ci na osiągnięciu efektu gładkiej i ujednoliconej cery, musisz sięgnąć po odpowiedni kosmetyk. Sprawdź, jak wybrać idealny podkład do twarzy, który zapewni naturalny wygląd.

W drogeriach znajdziesz szeroki wybór kosmetyków, co z jednej strony jest sporym udogodnieniem, ale z drugiej – nie ułatwia podjęcia decyzji. Chociaż możesz próbować dobierać podkład do twarzy metodą prób i błędów, wcale nie musisz działać „na chybił trafił”. Z łatwością wybierzesz idealny kosmetyk – pod warunkiem, że zastosujesz się do poniższych wskazówek.

1. Określ rodzaj cery

Jesteś zachwycona gładką cerą swojej przyjaciółki, dlatego decydujesz się na zakup identycznego podkładu? Możesz się rozczarować, jeśli twoja skóra ma nieco inne potrzeby.

Zacznij od ustalenia odpowiedzi na pytanie o rodzaj cery – czy jest sucha, może ma skłonność do przetłuszczania się w strefie T? Jeżeli zmagasz się z cerą tłustą, wówczas odrzuć wszelkie podkłady na bazie wody na rzecz kosmetyków matujących, które zastygają albo podkładów mineralnych. Jeśli twoim problemem jest cera sucha, postaw na podkład o lekkiej i płynnej konsystencji.

2. Weź pod uwagę skład

Zależy ci na uzyskaniu młodszego wyglądu? Chcesz ukryć niedoskonałości, a może dodać skórze blasku? Aby dobrać produkt do swoich oczekiwań, zwróć uwagę na skład kosmetyku.

Podkład do twarzy zmęczonej i poszarzałej powinien zawierać rozświetlające drobinki. Kosmetyk mający wspomóc odmładzanie musi mieć w składzie np. proteiny migdałowe. W przypadku cery mieszanej nie unikaj składników, które zapewniają optymalny poziom nawilżenia.

3. Dobierz właściwy odcień

Najczęstszym błędem przy doborze odcienia jest aplikowanie niewielkiej ilości kosmetyku na wewnętrzną stronę nadgarstka. Skóra w tym miejscu różni się od skóry twarzy, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo nietrafienia z kolorem i uzyskania niepożądanego efektu maski.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór podkładów w trzech różnych odcieniach, a następnie zaaplikowanie ich na linii żuchwy. Potem wystarczy tylko porównać kolory i wybrać odcień najbardziej zbliżony do odcienia szyi. Pozwoli to na perfekcyjne ujednolicenie kolorytu skóry.

4. Dobierz odpowiednią tonację

Sam odcień to dopiero początek. Ważna jest także tonacja – między innymi od niej zależy, czy podkład do twarzy będzie w stanie zamaskować przebarwienia. Jeżeli zmagasz się z tego typu niedoskonałościami, postaw na kosmetyk w żółtych tonacjach.

5. Sprawdzaj odcień w świetle dziennym

Podkład do twarzy najczęściej kupujesz w perfumerii lub drogerii, prawda? Sztuczne oświetlenie nie sprzyja doborowi właściwego odcienia. Dlatego – o ile to możliwe – sprawdź kolor kosmetyku w świetle naturalnym.

Pamiętaj! Wybór odpowiedniego podkładu to dopiero pierwszy krok w stronę perfekcyjnego makijażu. Jeśli zależy ci na doskonałych efektach, musisz pamiętać o prawidłowej aplikacji kosmetyku. Tutaj znaczenie ma przede wszystkim rodzaj oraz konsystencja produktu.

Materiał partnera zewnętrznego