Kochamy lato. Gorące słońce, lekkie ubrania, opaleniznę i wakacyjne wyjazdy. Jednak choć lato przynosi ze sobą tak wiele radości, nie pozostaje bez wpływu na naszą urodę…

Skóra muśnięta słońcem

Opalenizna nadaje skórze piękny odcień, kojarzy się ze zdrowiem i witalnością, ogólnie – dodaje uroku. Jednak wiąże się nieodłącznie z mniejszymi lub większymi zmianami zachodzącymi w skórze. Pochodzące ze słońca promienie UV przyspieszają proces starzenia skóry, wysuszają ją i sprawiają, że jest mniej elastyczna. Dlatego, kiedy nadejdzie koniec najgorętszej pory roku, warto zainwestować w zabiegi odmładzające skórę.

Oczyszczający peeling na twarz i ciało

Podstawowym zabiegiem powinien być peeling, którego zadaniem jest usunięcie martwych komórek naskórka i stymulacja do powstawania komórek nowych. Prócz tego peeling oczyszcza pory oraz rozjaśnia i wygładza skórę. W przypadku skóry twarzy najlepszym wyborem są peelingi enzymatyczne, które działają poprzez łagodne rozpuszczanie martwego naskórka oraz zanieczyszczeń. W przypadku skóry ciała sięgnąć można po peelingi mechaniczne, które poprzez masaż dodatkowo pobudzają krążenie krwi i działają relaksująco.

Nawilżanie skóry

Peeling stanowi doskonały wstęp do dalszych zabiegów. Wysuszona po lecie skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia. Z regenerujących twarz i ciało maseczek można skorzystać zarówno w warunkach domowych, jak i w salonach kosmetycznych. Opcja druga daje przy tym możliwość dogłębnego relaksu, kiedy pielęgnację naszej urody pozostawiamy w rekach fachowców i nie musimy się o nic martwić.

Włosy czesane wiatrem

Słońce nie jest łaskawe również dla włosów. Rozjaśnione słonecznymi promieniami kosmyki wyglądają pięknie, odejmują lat i doskonale wpasowują się w wakacyjny image. Jednak w gruncie rzeczy pod wpływem słońca następuje stopniowy proces wysuszania włosów, a więc ich niszczenia.

Regeneracja włosów przez olejowanie

Olejowanie jest zdobywającą coraz większą popularność metodą pielęgnacji włosów. Do zabiegu olejowania można wykorzystać różne rodzaje olejów, charakteryzujących się specyficznymi właściwościami. Jednym z bardziej uniwersalnych jest olej arganowy, odpowiedni dla każdego rodzaju włosów. Zabieg polega na naniesieniu niewielkiej ilości płynu na włosy, owinięcia ich ręcznikiem i pozostawienia na co najmniej sześć godzin. Po spłukaniu włosy staną się miękkie, gładkie i lśniące, zaś regularne stosowanie olejowania stopniowo wzmocni ich kondycję.

Pozbądźmy się niechcianych pamiątek

Lato jest szczególną porą roku. To okres wakacyjno – urlopowy, kojarzący się przede wszystkim z relaksem i rozrywką. Jeśli chcemy aby pozostawiło po sobie dobre wrażenie, musimy sami o to zadbać. Spójrzmy w lustro, oceńmy zyski i straty, a potem przystąpmy do działania. Zregenerujmy skórę i włosy, zafundujmy im sporą dawkę nawilżenia, a potem cieszmy się opalenizną, złotymi refleksami we włosach i miłymi wspomnieniami.


MTU