Pojawiające się na twarzy zaskórniki, pryszcze oraz krostki powodują pogorszenie nastroju i nie prezentują się zbyt estetycznie. W dawnych latach skórne niedoskonałości stanowiły skutek uboczny dojrzewania, jednak obecnie jest to problem, z którym należy walczyć, ponieważ nieleczony może doprowadzić do wielu nieprzyjemności takich jak np. pojawiające się blizny. Z wypryskami można walczyć przy pomocy różnych kosmetyków dostępnych w drogeriach, jednak dosyć dobrze sprawdzają się również domowe sposoby, które pomagają nieco uspokoić zmiany.

Truskawki

To prawdziwa bomba witamin i składników mineralnych, które w bardzo korzystny sposób wpływają na wygląd skóry. Substancje znajdujące się w truskawkach działają na skórę ściągająco oraz bakteriobójczo. Naturalny wyciąg z truskawek warto zatem dodawać do maseczek oraz ręcznie robionych kremów, dzięki czemu skóra odzyska blask i będzie pozbawiona wszelkich niedoskonałości.

Drożdże

Od lat drożdże uznawane są za jeden z najlepszych środków na trądzik. W ich składzie można znaleźć przede wszystkim witaminy z grupy B oraz witaminę E a po aplikacji drożdży na skórę zostaje ona dogłębnie oczyszczona, a niedoskonałości bardzo szybko się zasuszają. Drożdże po zmieszaniu z wodą warto nakładać na pojawiające się na twarzy zmiany trądzikowe, jednak aby zobaczyć jakieś efekty, taką papkę należy stosować regularnie.

Miód i kefir

Miód po aplikacji na skórę wykazuje działanie łagodzące, antybakteryjne oraz nawilżające, dzięki czemu sprawdza się bardzo dobrze w przypadku niewielkich krostek oraz wyprysków. Oprócz tego pomaga zmniejszyć widoczność blizn, które najczęściej są efektem wyciskania pryszczy. Miód można dodawać do kremów oraz maseczek, jednak warto go również zaaplikować punktowo na zmiany trądzikowe. Z kolei, jeśli chodzi o kefir, to również jest on skarbnicą cennych dla urody witamin i minerałów. Okłady z tego produktu pomogą uspokoić zmiany trądzikowe, a skóra odzyska swój blask.

Jajka i olejek z drzewa herbacianego

Jajka to bardzo bogate źródło witaminy A i witaminy E, a także cynku, siarki, krzemu i miedzi, które w walce z trądzikiem są nieocenione. Na zmiany trądzikowe najlepiej oddziałuje białko kurze, które warto wymieszać z odrobiną soku z cytryny. Dzięki temu pryszcze powinny stać się mniejsze, a skóra dogłębnie nawilżona. Jeśli chodzi natomiast o olejek z drzewa herbacianego, to wykazuje on właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne oraz antybakteryjne, dzięki czemu pomaga wyeliminować bakterie odpowiadające za pojawianie się na skórze skórnych wykwitów. Olejek w niewielkim ilościach można aplikować bezpośrednio na pojedyncze krostki, dzięki czemu w ciągu kilku godzin powinny zmienić swoją wielkość. Warto go również wymieszać z maseczką lub kremem do twarzy, pamiętając jednak o tym, aby nie stosować go w zbyt dużych ilościach, ponieważ wykazuje on silne działanie wysuszające, przez co może doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry.


KPA