Strona główna Uroda Dobry tusz do rzęs podstawą makijażu

Dobry tusz do rzęs podstawą makijażu

72
0
Makijaż wieczorowy tusz do rzęs
Wystarczy dobrze wytuszować rzęsy, żeby twarz wyglądała bardziej wyraziście. Aby jednak uzyskać efekt „wow”, koniecznie musisz sięgnąć po dobry tusz do rzęs | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Możesz wyobrazić sobie makijaż bez podkreślonych, wywiniętych lub pogrubionych rzęs? Pewnie nie i nic dziwnego – tusz do rzęs to podstawa make upu. Wystarczy dobrze wytuszować rzęsy, żeby twarz wyglądała bardziej wyraziście. Aby jednak uzyskać efekt „wow”, koniecznie musisz sięgnąć po dobry tusz do rzęs. Dobry, to znaczy jaki?

Dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający

Można wyróżnić kilka rodzajów tuszów do rzęs. Zgodnie z kryterium efektu wyróżnia się tusze pogrubiające, wydłużające, podkręcające lub o mieszanych celach. Dobry tusz do rzęs to taki, który dobrze spełnia swoje zadanie – możesz bez problemu zauważyć oczekiwany efekt.

Rezultat zależy zarówno od samego tuszu, czyli właściwości kosmetyku, jak i rodzaju szczoteczki. Warto mieć co najmniej kilka różnych maskar, ponieważ na co dzień możesz potrzebować po prostu zwykłego, lekko podkręcającego tuszu. Na wieczór z kolei może być potrzebny dobry tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający, na przykład tusz Maybelline Colossal, by efekt był naprawdę spektakularny.

Dobry tusz dopasowany do twoich wymagań

Wybierając tusz, musisz brać pod uwagę to, że tak naprawdę to, czy tusz będzie dobry, zależy od… twoich wymagań. Tusz powinien być idealnie dopasowany do twoich potrzeb i oczekiwań. Dla przykładu – tusz do rzęs pogrubiający i wydłużający może być naprawdę świetnej jakości, jednak nie będziesz z niego zadowolona, jeśli najbardziej potrzebujesz wywinięcia.

Dlatego zanim wybierzesz tusz, zastanów się nad swoimi potrzebami, jak wyglądają twoje rzęsy i jakie są ich mankamenty. Jeśli są proste i krótkie, potrzebują i wydłużenia, i pogrubienia. Jeśli znów są długie, ale rzadkie, wymagają tylko pogrubienia. A może te w kącikach są o wiele krótsze niż środkowe? W takim razie musisz zwrócić uwagę na rodzaj szczoteczki.

Rodzaj szczoteczki

To czynnik, który także ma ogromne znaczenie. Szczoteczka w dużym stopniu decyduje o tym, czy uda ci się osiągnąć wymarzony efekt. Jednocześnie powinna być dobrana także do rodzaju rzęs i kształtu oka.

Jeśli marzysz o pogrubieniu, konieczna będzie stożkowata szczoteczka, podobna do tej, którą ma tusz Maybelline Colossal. To świetny przykład – tusz Maybelline Colossal ma szczoteczkę, która również wydłuża rzęsy. Jeśli jednak chcesz je mocno wywinąć, będziesz potrzebować maskary wygiętej, która lepiej dotrze do włosków w kącikach.


Materiał partnera zewnętrznego