Strona główna Uroda Dobór kurtki do naszego ciała

Dobór kurtki do naszego ciała

154
0
Kobieta w plenerze
Najlepszym kryterium wyboru kurtek jest to, jak zbudowane jest nasze ciało. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mimo tego, że na zewnątrz panuje obecnie temperatura iście letnia, to dobrze wiecie, że wieczory bywają naprawdę chłodne. W takich momentach kluczowe staje się odpowiednie dobranie okrycia wierzchniego, takiego jak cienka kurtka. Drogie panie czy jednak wiecie, jak dobrać ten element ubioru do waszej sylwetki? Jeżeli nie, to właśnie wam w tym pomożemy!

Kim jesteś?

Najlepszym kryterium wyboru kurtek jest to, jak zbudowane jest nasze ciało. Większość z nich możemy nazwać na podstawie różnych figur lub kształtów. Niech nie dziwią was niecodzienne określenia takie jak „trójkąt”, „gruszka” „jabłko” czy „klepsydra”. Są to po prostu pewne umowne i przyjęte typy sylwetki, których znajomość znacznie ułatwi nam zakupy, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych!

Owocowe kształty

Jeżeli możesz nazywać się „gruszką”, to prawdopodobnie masz stosunkowo szerokie biodra wraz z mniejszym biustem. W takim przypadku najlepiej będzie celować w coś, co nieco wyrówna te proporcje. Kurtki z pokaźnym kołnierzem, jak i te z pagonami na ramionach lub kieszeniami na biuście powinny stać się waszymi najlepszymi przyjaciółmi. Inną owocową sylwetką jest jabłko, które jak możemy się domyślić, jest nieco bardziej zaokrąglone. W takim przypadku bardzo dobrym pomysłem będzie to, aby nieznacznie zaznaczyć swoją talię. Na pewno znajdziecie fasony, które to robią poprzez swój krój, jednak jest w tym jeden haczyk. Unikajmy jak ognia pasków w talii – uwierzcie, podziękujecie nam za tę radę!

Sylwetki jak figury

Czas na omówienie sylwetki tzw. klepsydry i trójkąta. Ta pierwsza jest niemalże pożądana przez całe rzesze kobiet i nieraz uważa się ją jako figurę idealną. Wyraźne wcięcie w talii wraz z proporcjonalnym biustem i pupą sprawia, że pozornie nie ma fasonu, w którym będzie ona wyglądać źle! Nic bardziej mylnego! Powinny one jak ognia unikać modeli z kieszeniami na piersiach. Mogą one po prostu zaburzyć to, jak będziemy wyglądać w naszej kurtce! Natomiast panie o sylwetce przypominającej trójkąt, z szerokimi ramionami i wąskimi biodrami powinny starać się o wyrównanie proporcji. Kurtka nieco bardziej rozkloszowana może dać nam bardziej zrównoważoną figurę, której tak pragniemy!

Podsumowanie

Jak widzicie, kupno kurtki idealnej wcale nie jest takie trudne! Wystarczy, że poznacie swoje ciało i jak prezentuje się ono w poszczególnych krojach. Mamy nadzieję, że następne zakupy, na jakie się wybierzecie, będą znacznie prostsze!

Damskie kurtki możesz kupić na https://www.markoweubrania.com/kategoria/kurtki-plaszcze-d


Materiał partnera zewnętrznego